Kanada Doğu Ontario’da AS350 Helikopter Düştü.

Kanada Doğu Ontario’da AS350 Helikopter Düştü.

Ontario Bölge Polisi, bugün Ontario’nun Kingston’un kuzeyinde meydana gelen helikopter kazasından sağ kurtulan olmadığını açıkladı.

Kanada’nın Ontario eyaletinde elektrik işçilerini taşıyan bir helikopterin düşmesi sonucu 4 kişi hayatını kaybetti.
Helikopterin ait olduğu Hydro One isimli şirketten yapılan açıklamada, eyalet kırsalındaki enerji nakil hatları ile trafo merkezlerinde dönüşümlü olarak bakım yapan personeli taşıyan helikopterin, elverişsiz hava koşulları yüzünden Tweed kenti yakınında düştüğü duyuruldu.
Hydro One Sözcüsü Ferio Pugliese, kazada ölen pilot ile 3 personelin isimlerini açıklamayacaklarını belirtti.
Kanada Başbakanı Justin Trudeau da sosyal paylaşım sitesi hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Bugün Doğu Ontario’dan üzücü bir haber geldi. Tweed yakınındaki helikopter kazasında ölenlerin sevdiklerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.
Olayla ilgili soruşturma başlatan Kanada Ulaştırma Güvenliği Kurulunun sözcüsü Alex Fournier de helikopter kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Müfettişlerden oluşan bir ekibin bölgeye gittiğini aktaran Fournier, inceleme sonrası kazaya dair daha geniş bilgi sahibi olunacağını ifade etti.
Alex Fournier, söz konusu helikopterin 1999 model AS350 B2 tipi, genellikle kurumsal amaçlar için kullanılan tek motorlu bir helikopter olduğu bilgisini verdi.
Uçağın parçaları, Kingston’un kuzeyinde, Tweed’in dışında karla kaplı bir alanın üzerine dağıldı. Eksi 30’a yaklaşan soğuk bir bölgede helikopterin neden indiğine dair araştırmalar devam ediyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör