Airbus’da Ayrılık Rüzgarları Esiyor.

Airbus’da Ayrılık Rüzgarları Esiyor.

Fransız basını; Airbus üst düzey yöneticilerinden ikisinin İngiltere ve Fransa’da devam etmekte olan yolsuzluk iddiaları nedeniyle görevlerinden ayrılacağını iddia etti.

Fransa Toulouse merkezli şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, Tom Enders’in görev süresinin Nisan 2019’da sona erdiği zaman istifa etmeyi planladığını söyledi.

Guillaume Faury

Enders, yaptığı açıklamada “Uzun süren ve heyecan verici bir yolculuktu, ancak şimdi bir liderlik değişimi başlatmanın zamanı geldi” ifadesini kullandı. İddialara göre, helikopterlerin CEO’su Guillaume Faury ticari
uçak yapım biriminin başına geçerek Bregier’in rolünü devralacak.

Şirketin diğer yöneticisi Fabrice Bregier de 2018 yılında ayrılacağını bildirdi. Şirketteki sarsılmanın, devam eden rüşvet soruşturmaları ve ticari uçak satışları ile ilgili olduğu iddia ediliyor.

Airbus S.A.S şirketi 1970 yılında bir Fransız-Alman ortaklığı olarak kurulmuştu. Şirket şu anda Almanya, Fransa, İspanya, Birleşik Krallık ve Hollanda ortaklığından oluşmaktadır. Merkezi Fransa’nın Toulouse şehridir.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
!
2 yıl önce

gönderelim boştaki hamdi ile hemşehrisi temel’i. hatta bilal ve ilker’i de. onlar da alsınlar yanlarına kendi kafalarındakini gitsinler airbus’a bir el atsınlar . millet yönetici,yönetim,vizyon,ticari zeka,taktik,icraat,yenilik görsün ,torpil,hemşehricilik,adam kayırma,hak yeme,tehdit,mobbing nasıl yapılır öğrensin !!!