Kadri Samsunlu: 15 Temmuz ruhunu yaşatmaya devam edeceğiz

Kadri Samsunlu: 15 Temmuz ruhunu yaşatmaya devam edeceğiz

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA’nın Üst Yöneticisi (CEO) Kadri Samsunlu, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında havalimanı inşaatını durdurup filoda bulunan tüm kamyonları İstanbul’un gitmeleri gereken noktalarına gönderdiklerini belirterek, “Kalkışmanın bastırılması noktasında elimizden geldiğince ülkemizin devletimizin yanında olduk.” dedi.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 1689267913516

İstanbul Havalimanı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” sergisinin açılışına Samsunlu’nun yanı sıra 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç da katıldı.

Samsunlu, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’un ülke için çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Bu yılki faaliyetlerinden birinin o gün yaşananları bir kez daha hissedecekleri fotoğraf sergisi olduğunu dile getiren Samsunlu, amaçlarının 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak olduğuna değindi.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 1689267913866

O gece demokrasi bilinciyle hep beraber ülkeye sahip çıktıklarına dikkati çeken Samsunlu, “O gece başarılı olamasaydık büyük ihtimalle bugün altında bulunduğumuz bu çatı kapanmamış olacaktı. Bundan daha önemlisi büyük bir belirsizlik dönemine girecektik. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülke olarak o geceyi aştık. Bugün daha güçlü bir umutla önümüze bakıyoruz.” diye konuştu.

Samsunlu, 15 Temmuz darbe teşebbüsünde İstanbul Havalimanı’nın inşaat halinde olduğunu, ilk kez inşaatı durdurarak iş makinalarını darbeye karşı konulması için kent geneline gönderdiklerini anlattı.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 1689267913676

15 Temmuz’un kendileri için özeli bir yeri olduğunu vurgulayan Samsunlu, “İnşaatı yaptığımız dönemde çalışmalarımızı kendi talebimizle sadece bir gece durdurduk. O da 15 Temmuz akşamıydı. O akşam inşaat filomuzda bulunan tüm kamyonları İstanbul’un gitmeleri gereken noktalarına gönderdik. Kalkışmanın bastırılması noktasında elimizden geldiğince ülkemizin devletimizin yanında olduk. Allah bir daha bu günleri bir daha yaşatmasın ama gerekirse aynısı yapmaya her zaman hazırız.” diye konuştu.

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA’nın Üst Yöneticisi (CEO) Kadri Samsunlu açıklamasında;

İGA İstanbul Airport’da 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla milletimizin yazdığı şanlı demokrasi zaferine dair fotoğrafların yer aldığı “Türkiye Yüzyılı’nın Kahramanları” isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyoruz.

Türk milletinin millî irade ve demokrasiye olan inancını en güçlü şekilde yansıtan o geceyi “unutmamanın” ve gelecek nesillere aktararak “unutturmamanın” görevimiz olduğuna inanıyoruz.

15 Temmuz Derneği ile 2019’da başladığımız anma programlarımız kesintisiz devam ediyor ve edecek.

Ülkemiz için canlarını fedakârca ortaya koyan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 1689267911479

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir