Kaçak Yolcu Soruşturmasında AHL Güvenliği Açığa Alındı

Kaçak Yolcu Soruşturmasında AHL Güvenliği Açığa Alındı

Atatürk Havalimanı’ndan Antalya’ya gidecek yolcu uçağına biletsiz binen kişinin gözaltına alınmasının ardından yürütülen soruşturma kapsamında, arındırılmış alana geçiş güvenlik noktalarında görevli güvenlik personelleri açığa alındı.

Atatürk Havalimanı’nda bir kişinin kaçak yollarla girdiği uçakta gözaltına alınmasının ardından yürütülen soruşturma kapsamında, arındırılmış alana geçiş güvenlik noktalarında görevli güvenlik personelleri açığa alındı.

Antalya’daki sevgilisini görmek isteyen R.K Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali arındırılmış salona girerek biletsiz uçağa kadar girmesine ilişkin başlatılan soruşturmada güvenlik noktasında görev yapan güvenlik personeli ve yer hizmetleri personelinin ifadesi alınmıştı. Soruşturma kapsamında İç Hatlar Geliş Katı Arındırılmış Salon’a geçiş noktasında görev yapan güvenlik personelinin apron kartlarını iptal ederek görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Kimliği ve uçuş bileti olmadan İç hatlar Arındırılmış Salona kimlik ve uçak bileti olmadan güvenlik noktasından kaçak yolla geçerek 104 nolu kapıya gelerek Antalya uçağına binmek istemiş ama THY personeli tarafından fark edilerek polise teslim edilmişti. Polis tarafından serbest bırakıldıktan iki saat sonra yeniden İç Hatlar Geliş Terminali’ne gelerek kaçak yolla ilk önce güvenlik noktasını daha sonra da 402 nolu kapıda yer hizmetleri personelinin dikkatsizliğinden faydalanarak uçağa binmişti. Burada kabin memurunun yolcuları sayması üzerine yakalanarak tekrar gözaltına alınmıştı.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.