TUSAŞ Genel Müdürü Kotil, Endonezya Havacılık Şirketini Ziyaret Etti

TUSAŞ Genel Müdürü Kotil, Endonezya Havacılık Şirketini Ziyaret Etti

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) Genel Müdürü Temel Kotil, Endonezya havacılık şirketi PTDI–PT Dirgantara Indonesia’yı ziyaret etti.

PTDI–PT Dirgantara Indonesia tarafından yapılan açıklamaya göre, Kotil ve beraberindeki heyet Bandung kentinde PT. Dirgantara Genel Direktörü Elfien Goentoro tarafından karşılandı. Açıklamada, Dirgantara yetkilileri ile ikili görüşme gerçekleştiren Kotil’in üretim tesisinde de incelemelerde bulunduğu belirtildi.

Bu ziyaretin, geçen yıl mayıs ayında İstanbul’daki Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında (IDEF 2017) iki şirket arasında imzalanan anlaşma kapsamında iş birliğini sürdürme ve geliştirilmesi çerçevesinde gerçekleştirildiği kaydedildi.

Taraflar arasındaki anlaşmanın, iki kurumun stratejik iş birliğinin ana hatlarının belirlenmesi ve iş birlikleri kapsamında uygulanacak en iyi stratejinin oluşturulması temellerine dayandığı ifade edildi.

TUSAŞ ve Dirgantara’nın ayrıca, N219, N245 tipi uçak ve insansız hava aracının yanı sıra teknik parça sağlanması, uzay sanayisi ve pazarlama gibi bir çok alanda destek ve iş birlikleri yapacağı belirtildi.

TUSAŞ ile Endonezya’nın en büyük havacılık şirketi PTDI–PT Dirgantara Indonesia arasında 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında (IDEF 2017) iki ülke arasında havacılık alanındaki iş birliğinin gelişmesine yönelik mutabakat muhtırası imzalanmıştı.

AA

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments