KABİN MEMURU KÜÇÜK KIZI İNSAN TACİRLERİNDEN KURTARDI

KABİN MEMURU KÜÇÜK KIZI İNSAN TACİRLERİNDEN KURTARDI

Alaska Airlines kabin memuru Sheila Frederick’ın küçük bir kızı insan ticaretinden kurtarışı.

Sheila Frederick, Seattle’dan San Francisco’ya giderken yaşanan olayı anlatıyor. “Uçuş sırasında 14-15 yaşlarındaki küçük kıza baktığımda bir şeylerin ters gittiği hissiyatına kapıldım. Küçük kızın yanında ki adam çok şık giyimli ve sürekli etrafa bakarak şaşkın bir ifadeye sahipti. Küçük kız önündeki bir yolcu ile konuşmaya çalışınca, yanındaki adam kızın konuşamayacağını söyledi. Bende bu kuşkumdan ötürü onları izliyordum. Küçük kız lavaboya giderken, bende öncesinde içeriye not bıraktım. Kızın notuma yardıma ihtiyacım var şeklinde karşılık vermesi üzerine, pilotlarımıza durumu bildirdim ve uçak San Francisco’ya iner inmez görevli polisler şahsı göz altına aldı. Tıpkı bir eğitim gibiydi ve küçük kıza yardımcı olduğum için çok mutluyum.”

Amerika’da uçuş personellerine insan ticareti yapanları ve mağdularını farketmeleri için eğitim verilmektedir. ABD Göçmenlik ve Gümrük İdaresi’nin verilerine göre geçtiğimiz sene 2000 insan kaçakçısı tutuklandı ve 400 kurban bulundu.

 

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Anonim~ 1 yıl önce

Kendisini tebrik ediyorum Allah hidayet nasip etsin inşallah

Tebrikler~ 1 yıl önce

Olaya akillica yaklasmis ve ornek bir davranis sergilemis. Hatta kendisine “sen kimsin” diye cikisan da olmadigindan hareketle, herkesi alkislamak lazim.