İZTO’dan direkt uçuşlar için tam gaz çalışma

İZTO’dan direkt uçuşlar için tam gaz çalışma

İzmir’in dış dünyaya açılması için olmazsa olmaz koşul olan kente direkt uçuşların yakın takipçisi olan İZTO, İzmir’den ilk direkt seferlerine başlayan Air Arabia ile üyelerine özel bir tanıtım toplantısı düzenledi.

Air Arabia Havayolu Şirketi, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sharjah kenti ile İzmir arasında direkt uçuşları başlattı. Konuyla ilgili İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO), bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda açılış konuşmasını İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler’in yaptığı toplantıya, üyeler yoğun bir ilgi gösterdi. Kızılgüneşler , Air Arabia Havayolları Sharjah-İzmir direkt seferlerinin açılışından memnuniyet duyduklarını dile getirdi. İzmir’e direkt uçuşların artırılması ve yeni hatların açılması için çalışmaları tüm hızıyla sürdüreceklerini de belirten Kızılgüneşler, “Havayolu şirketleri ile üyelerimizin bağlantılarını güçlendirmek için çok çeşitli havayolu şirketleri ile seri toplantılar düzenlemeye devam edeceğiz. Bugün aramızda cesaretli bir havayolu şirketi var Air Arabia Birleşik Arap Emirlikleri Sharjah Emirliği merkezli bir şirket. Air Arabia, Türkiye’de İstanbul, Antalya, Trabzon, Bodrum İzmir noktalarına direkt uçuş sağlıyor” dedi.

İzmir’den 50’yi aşkın direkt uçuş 

İstatistiki verilere göre 2017 yılında 4.1 milyar kişinin hava yolu taşımacılığı ile seyahat ettiğini aktaran İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler, “Havayolu şirketleri de destinasyonlarda yeni ortaklar ve yeni yolcular bulmak için var gücüyle çalışıyor. İzmir artık 50’den fazla direkt uçuşu ile dünyaya bağlanıyor. Her geçen gün daha fazla direkt uçuş olması için odamız yerel paydaşları ile çalışmalarına devam ediyor” dedi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments