İstanbul Yeni Havalimanı’na Ulaşım İGA tarafından yayınlandı

İstanbul Yeni Havalimanı’na Ulaşım İGA tarafından yayınlandı

İstanbul Yeni Havalimanı’na İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle 19 noktadan 150 araçla yolculuk hizmetinin 29 Ekim itibariyle başlayacağı duyuruldu.

29 Ekim’de hizmete açılacak olan İstanbul yeni havalimanına ulaşımın sağlanması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi, otobüs güzergahlarını belirledi.

Havalimanı açılış tarihi olan 29 Ekim günü bütün güzergahların hizmete hazır olacağı belirtilirken bu güzergahlarda özel donanımlı otobüsler görev alacak. Söz konusu güzergahlarda kullanılacak araçların kapasiteleri 50 kişilik olacak ve araçlar Toplu Ulaşım Denetim ve Yönetim Merkezi tarafından 24 saat kamera ve araç takip sistemleriyle takip edilecek.

 

LÜKS OTOBÜSLERLE YOLCULUK

Bilinen belediye otobüslerinden farklı donanımlara sahip olacak araçların içerisinde 2 adet LED ekran yer alacak. Her yolcu koltuğunda multimedia (mp3, TV, video vb. ) özelliklerine sahip dokunmatik özellikli lcd ekranın yanında mobil iletişim cihazlarını şarj etmek için şarj üniteleri konulacak. İnternet bağlantısının sağlanması amacıyla 4G LTE ve 3G frekanslarını destekleyen modemler bulunacak.

 

Yeni havalimanına yapılacak seferler 15 ile 30 dakika aralıklarla gerçekleştirilecek. İstanbullular, normal belediye otobüslerinde kullandığı İstanbulkart ile seyahat edebilecekler.

EN UZUN HAT BİR BUÇUK SAAT SÜRECEK

Yeni otobüs seferi planlamasına göre en uzun otobüs hattı Pendik-Yeni Havalimanı arasında olacak. Pendik’ten kalkan lüks otobüs kuzey otoyolu üzerinden bir saat 30 dakikada yeni havalimanına ulaşacak. Bu otobüslerin tamamı transit olacak ve ara duraklarda durmayacağı için yolculuk süresinin kısa olması sağlanacak. Yeni havalimanına 16’sı Avrupa yakası, 3’ü Anadolu yakası (Tepeüstü, Kadıköy, Pendik) olmak üzere 19 ayrı noktadan transit otobüs seferleri düzenlenecek.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.