İstanbul Havalimanını ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi denetledi

İstanbul Havalimanını ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi denetledi

İstanbul Havalimanı ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA) tarafından denetlendi. 6 Nisanda 9 kişilik TSA ekibi tarafından başlanılan denetleme dün sonuçlandı. Daha önce de İngiltere ve Kanada tarafından denetlenen İstanbul’un yeni havalimanın denetleme sonucu merakla bekleniyordu.

5 gün süren denetimlerde yolcu, personel, bagaj hizmetleri araçlarının güvenlik kontrolleri, kargo, posta, ikram, uçak güvenliği gibi maddeler baştan sonra incelenerek tespitlerde bulunuldu.

İstanbul Havalimanına genel olarak pozitif değerlendirmede bulunan TSA ekipleri, havalimanı güvenliğine ise tam not verdi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
yazık
1 yıl önce

Abd denetlemese olmazdı zaten. Biz de Abd,Kanada,İngilizler havaalanı açtıklarında onları denetleyebiliyor muyuz? Bir de bizi yönetenler şöyle büyüdük,böyle kalkındık,herkes bizden korkuyor,gıpta ediyor demiyorlar mı daha da komik oluyorlar…

Hakan
1 yıl önce
Cevapla  yazık

Onların firmaları bize uçmadığı için neyini denetleyeceksin hayırdır diye sorarlar adama. Ama THY oradan buraya uçuyor dersen de uçmasın isterse diyebilir. Kapiş 😉

Hakan'a
1 yıl önce
Cevapla  yazık

Abd’li Delta uçuyordu artık uçmuyor daha geçen yıla kadar Air Canada da uçuyordu. O zamanlarda da bu firmaları dolayısıyla ülkelerindeki havalimanlarını denetliyor muyduk? Hadi geçmişte kaldılar diyelim İngiliz British hala uçuyor onları denetliyor muyuz peki? Her şeyi çok biliyorsun ya açıklasan da bilsek kapiş.

Lkkk
1 yıl önce

Tam not mu;-) bulunan tespitler neler acaba onada bakmak lazım