İstanbul Havalimanı-Halkalı metro hattında ilk çalışmalar başladı

İstanbul Havalimanı-Halkalı metro hattında ilk çalışmalar başladı

Tek yönde günde 70 bin yolcuya hizmet vermesi öngörülen 28 kilometre uzunluğundaki Havalimanı-Halkalı hattında tünel kazısı için ilk adımlar atıldı.

Kazı işini yürütecek olan E-Berk Grup’un İş Geliştirme Uzmanı Kaan Yavuz, “Kurulum çalışmaları başladı. Bir ay içerisinde kazıya başlamayı planlıyoruz. 2.5 yılda bitirmeyi öngörüyoruz” dedi.

GAYRETTEPE HATTINDAKİ REKORUN ÖNÜNE GEÇİLMESİ HEDEFLENİYOR

Halkalı kazısında iki tünel açma makinesi Kayaşehir bölgesinden kazıya başlarken, altı makine de Arnavutköy’den tünele girecek. Böylece Gayrettepe hattında bir günde 64.5 metre ilerlenerek kırılan rekorun da önüne geçilmesi hedefleniyor.

28 KİLOMETRE, 6 İSTASYON, 70 BİN YOLCU

Altı istasyondan oluşacak olan metro hattı, Küçükçekmece, Başakşehir ve Arnavutköy ilçelerine hizmet verecek. Hattın kazısı iki ayrı firma tarafından yürütülecek.

E-Berk Grup’un İş Geliştirme Uzmanı Kaan Yavuz konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Gidiş-geliş olmak üzere toplamda 15.9 kilometre tünel açacağız. 6.56 metre çapındaki iki makineden birisi İstanbul’da hazır halde bekliyordu. Daha önce Dudullu-Bostancı metro hattında çalışan makineyi de revize ettik. Kurulum çalışmaları başladı. Bir ay içerisinde kazıya başlamayı planlıyoruz. 2.5 yılda bitirmeyi öngörüyoruz.”

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Kamyoncu

Hayırlı olsun da altyapının hava limanından önce yapılması gerekmiyor muydu? asdasd