featured

İsrail yeni virüs türü yüzünden sınırlarını yabancılara kapatacak

İsrail, COVID-19 virüsünün Omicron varyantının yayılmasını durdurmak amacıyla sınırlarını tüm yabancılara kapattı.

İsrail, ilk kez Güney Afrika’da tespit edilen yeni Omicron varyantına karşı mevcut COVID-19 aşılarının etkinliği hakkında daha fazla bilgi beklerken yabancı uyrukluların İsrail’e girmesini 14 gün boyunca yasaklayan ilk ülkelerden biri oldu. Başbakan Naftali Bennett’e göre, hükümet onayı ile önlem 28 Kasım 2021 akşamı yürürlüğe girdi. Bu karar, İsrail’de Omicron varyantının yedi şüpheli vakasının tespit edilmesinden sonra geldi.

Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamada, “Yabancı uyrukluların İsrail’e girişi özel bir komite tarafından onaylanan durumlar dışında yasaklanmıştır” denildi.

Emirates, Tel Aviv’e (TLV) yolcu uçuşlarının başlamasını bir sonraki duyuruya kadar ertelemeye karar vermişti. Emirates yaptığı açıklamada, “Erteleme, İsrail hükümeti tarafından yayınlanan giriş protokollerinde yapılan son değişikliklerin bir sonucu. Havayolu, durum izin verir vermez Tel Aviv’e hizmet vermeye kararlıdır.”

Birleşik Krallık, İtalya, Belçika ve Hollanda’da Omicron varyantı vakalarının bulunmasının ardından, dünyadaki diğer ülkelerle birlikte Güney Afrika’ya ve Güney Afrika’dan seyahat eden turistler için kısıtlamalar uygulanması gerekliliği konusunda dünya çapında çok sayıda ülke endişe içinde.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir