İŞKİLLİ BÜZÜK DİNGİLDER*… ÇAKICI HÜSEYİN

İŞKİLLİ BÜZÜK DİNGİLDER*… ÇAKICI HÜSEYİN

25 Eylül 2019 günü THY/Teknik AŞ’nin hat bakım bölümünde teknisyen olarak görev yapan Ahmet Alpay’ın intihar girişimi maalesef ölümle neticelendi. Öncelikle merhuma Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere, havacılık camiasına, dost ve mesai arkadaşlarına başsağlığı dilerim.

Kötü haber çabuk yayılır derler. Teknik A.Ş çalışanlarının devamlı takip ettiği haber sitemiz haberi ilk alanlardan olmasına rağmen merhumun fotoğrafını bulmak ve üzücü haberi mesai arkadaşlarına ve THY yönetimine ulaştırmak için uğraş verdik.

Vefat haberini yapmadan önce, gencecik bir teknisyenin hangi ruh hali içerisinde intihar ettiğini anlamaya çalışmak için yakın arkadaş ve yöneticilerine ulaşmaya çalıştık. Benim THY’den ayrıldığımdan sonra gelen yöneticileri tanımadığımdan onlar arama şansım yoktu. Bu nedenle eski tanıdık Bay Hüseyin Sağlam’a mesaj attım.

Bay Hüseyin, Ahmet Alpay’ı yakinen tanımadığını, kendisine gelen bilgide kumar borcu nedeniyle intiharın gerçekleşme ihtimali olduğunu ve yakın zamanda bankadan 10.000 TL kredi çektiğinin söylendiğini söyledi. Tabii ki bunlar söylenti olduğundan net bilgi değildi. “Bu bilgiyi doğrulamadan yazamayız, yalan haber olur” dedim.

Tabii ki olayın şirketle bağlantısı olduğunu yazabilmek de, rahmetli olan meslektaşımızı kumarbazlıkla suçlamak kadar yanlış olurdu. Bu nedenle suya sabuna dokunmadan (ki yaşananlar ile ilgili başka bilgimiz yok) sadece intihar eylemini yazdık.

Her zaman doğru haberleri ile tanınan haber siteniz Airlinehaber tarafsızca haberini yaptı. Şundan olmuş veya bundan olmuş demeden… (https://www.airlinehaber.com/sirinevler-koprusunden-atlayan-teknisyen-hayatini-kaybetti/ ) Airlinehaber olarak şimdiye kadar yaptığımız hiç bir haber sonrasında ceza yemedik. Kısaca sabıkası olmayan bir yayın organıyız.

Aynı gün THY’nin emekli teknisyenlerinden Asım Bayraktar’ın annesinin vefatını duydum. Asım kardeşimizin annesinin cenazesi Üsküdar’da Şakirin Camii’nden öğle namazına müteakip kaldırıldı. Önce oraya gittim, cenazeye katılan bir dolu arkadaşımla görüşme imkânı buldum. Oradan arabaya atladık ve birkaç arkadaşımızı da alarak Şirinevler’deki Yıldız Zöhre Camii’ne yola çıktık. Erken gittiğimizden camiye gelen gençlerle sohbet ederek olayın nasıl yaşandığını anlamaya çalışsam da kimse tam olarak şundan oldu diyemedi.

Neyse uzatmayayım… Çok ama çok kalabalık bir ortamdı. Rahmetli kardeşimizi uğurlamaya meslektaşları akın akın gelmişti. O kalabalıkta THY Teknik yönetiminden kimlerin geldiğini göremedim. Ancak merhum kardeşimizi cenaze aracına bindirirken bir ara karsıma Ahmet Karaman çıktı ve merhabalaşıp tokalaştık, birbirimize başsağlığı dileklerinde bulunduk. Neyse, ben kalabalığı yara yara zar zor kendime yol açıp aracıma doğru ilerlerken, bir anda Bay Hüseyin ile karşılaştım. Her zaman olduğu gibi yanında Sadi Bey de vardı.

Bay Hüseyin o kalabalığın içinde bir anda bana bakarak bağırmaya başladı. O sessiz, sakin kişi olarak senelerdir tanıdığım ve abisiyle çocukluk arkadaşı olduğum Bay Hüseyin’in adeta gözü dönmüştü.

Bana dönerek, “Doğru haber yap, doğru” demez mi? Sizin de okuyup onlarca yorum attığınız genç meslektaşımızın intihar haberinden bahsediyor. Yukarıda linkini verdiğim haberde, tek bir yalan bilgi gösterin ben hemen haber sitesini kapatacağım. Peki, yalan yoksa Bay Hüseyin emekliliğini isteyecek mi?

Bütün genç teknisyen kardeşlerimin yanında hâlâ bağırıyor; “Doğru haber yap, yalan haber yapma ayıptır” demeye devam ediyordu. 

Dananın kuyruğu koptu ve ben bak Hüseyin dedim.  Sen benim genel yayın yönetmenim misin, patronum musun, sen kimsin ki bana haberin nasıl yapılacağını söyleyebiliyorsun. HADDİNİ BİL dedim.  

Bu lafı yeyince bir anda herkesin şaşkın bakışları altında elini havaya kaldırarak “BAK ÇAKARIM HAAA” dedi. Evet, evet hem de sizin en sakin ve sessiz, varlığı ile yokluğu bilinmez kişi olarak tanıdığınız Bay Hüseyin aynen böyle dedi.

Tabii ki ben de bu saçmalığın altında kalacak değilim ya… Çakacak adam anında çakar hadi elin kalkmışken bir çak bakalım dedim. REZALETE BAKIN YAHU. MUHATAP OLDUĞUM KİŞİYE BAKIN. Hiç bu kadar seviyesiz bir durumla şimdiye kadar karşılaşmamıştım.

İşte tam o sırada aramıza bir anda Fazıl Çiftçi girdi ve Bay Hüseyin’i apar topar adeta sürükleyerek “sus Hüseyin sus” diyerek olay yerinden uzaklaştırmaya başladı. THY ve Teknik A.Ş şirketlerini düşünerek çok profesyonelce bir davranış sergiledi. THY’nin marka değerinin düşmesine mani oldu. 

THY Teknik A.Ş. gibi bir dünya şirketinin bir şekilde genel müdürlük yardımcılığı makamını işgal eden kişinin mahalle ağzı ile kabadayılığı… THY markasını taşıyamayan biri.  Affedilecek bir durum değil. 

Şimdi olaya başka cepheden bakalım. Fazıl Çiftci’nin gidişatı anlayıp apar topar Hüseyin’i götürmese o kalabalıkta ne olurdu? O kalabalıktaki genç teknisyenlerin ve arkadaşlarının ruh halini  kim bilebilir ki? Olası bir kavga ortamında, yerlerde alt alta üst üste boğuşulurken, araya girenler de kavganın içine girse ve…           

Bak Bay Hüseyin; Bu rezalete çanak tutan sensin…

Birine yaranmak için yaptın desem, yaranmak isteyeceğin kişi bu tür zorbalığı kabul eder miydi?

Ey Hüseyin, sen THY’desin ben ise bağımsız biriyim… Benim yaptığım beni bağlar ama senin yaptığın THY’yi bağlar. Bu rezilliği yaratmaya hiç hakkın yoktu.

Onu bir an Kılıçdaroğlu’na cenazede saldıran magandaya benzettim. Bu işin demek ki okumuşluğu falan yok maganda magandadır. NOKTA

Bu arada linkini verdiğim, haberi tekrar okudunuz sanırım. Benim doğru haber yaptığımı gördünüz. Bu yazıya bir dolu da yorum atmışlar. Yorum sadece bu yazıya atılmıyor ki. Her yazıya atıyorlar.Yorum hanesi onun için var. 

Eve geldikten sonra düşündüm durdum. Bu saldırı bana olamazdı. Çünkü haberin yanlışı sizin de gördüğünüz üzere yok. Bu adam neden bağırdı? Acaba habere gelen okuyucu yorumlarından mı gocundu? Gocundu ise bir yarası olmalı.

İşte şimdi yukarıdaki söz aklıma geldi. Bu bir atasözü. Zaman zaman atasözlerine atıfta bulunduğumu ve başlığa çektiğimi bilirsiniz. İşte bu olaydan sonra da yine atasözümüze sarıldım.

İŞKİLLİ BÜZÜK DİNGİLDER*

Google’dan veya TDK’dan araştırdığınızda bakın bu sözden ne anlam çıkıyor? 

“Ortaya çıkmasını istemediği işler yapan ve gizli kapaklı olaylar çeviren kişi, işlediği suçtan, hatadan dolayı korkuya ve telaşa kapılır. Ayıbı olduğu için de her zaman tetikte olur. Söylenilen herhangi bir sözden alınabilir. Bu durumda da o kişiden şüphe duyulmasına yol açar”

Bu söz, herhangi bir konuda tedirginliği olan ya da yaptığı işe inanmayan kimsenin kendisini belli edeceğini belirtmek üzere kullanılır.

Gizli bir ayıbı olanlar, herhangi bir sözden alınarak kendilerini ele verirler.

Bir konuda zaten suçlu olmasından ya da kuruntusundan dolayı karşı tarafın da suçlu olduğunu ima etmesi üzerine alınan tavır için söylenmiş söz

 Sevgili okurlar;

İntihar ederek musalla taşına yatırılmış kardeşimiz için, kimseye suçlama yapmamışken,Bay Hüseyin neden Dingildedi?

Acaba, iç dünyasında kendini, bu intihar olayı nedeniyle, suçlu mu gördü?

İntihar eden kardeşimizle arasında bir tartışmamı geçmişti ki,tabii ki bunu bilemeyiz. Bay Hüseyin Sağlam’ın durduk yere bu saldırgan tutumu nedeniyle bir dolu senaryo yazılabilir.

Sonuç olarak; Olmadı Bay Hüseyin, bu yaptığın sana ve bir şekilde temsil ettiğin Teknik A.Ş ye hiç mi hiç yakışmadı.

Bay Hüseyin bulunduğu makamın ağırlığını taşıyamadığı için, psikolojik bir baskı altında olmalı… Bence, acilen dinlendirilmeli. Çalışanlardan uzak tutulmalı. Çünkü, o eski sakin efendi diye bildiğimiz adam artık …..nem kapıp saldırabiliyor.

(*) Büzük’ün argo anlamında kullanılmadığı ve aslının tavuk anlamına geldiğini de hatırlatmak isterim.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

113 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Tknk
10 ay önce

Cenaze yerinde dahi size onu yapan apronda bize ne yapmaz?

seviyesizlik
10 ay önce

ah safa abi ah.o kalabalığın içindeydim senin kadar soğukkanlı birini görmedim. Senin tabirinle bay Hüseyin in çakarım sözünden sonra gülümseyerek çak bakalım diyerek gülümsemen ömre bedeldi be abi. efsanesin efsane

Bilal Yıldız
10 ay önce

Hüseyin’in sağlam olmadığını anlaman çok uzun sürmüş, Sefa Bey.

Misafir
10 ay önce

Soyadı yanıltmış olabilir 🙂

tek
10 ay önce

Ormandan mı gelmiş bu adam. Haberi okudum ve sorun yok. Biri mi doldurdu acaba Hüseyin beyi. Çakarım ne demek yakışmamış

Maner
10 ay önce
Cevapla  tek

İyi de maddi zorluklardan dolayı intihar ettiği söyleniyor da bir hüküm değil mi? Bir itham olmuyor mu?

maner'e el cevap
10 ay önce
Cevapla  tek

Sağlık ve maddi zorluklar sebebiyle geçirdiği psikolojik bunalım nedeniyle intihar etmiş olduğu düşünülüyor. denmiş. Maddi zorluğu olmayan mı var aramızda hepimiz intihar mı ediyoruz. Sağlık nedenli olamaz mı? Olmuş denmiyor düşünülüyor deniyor. Hüseyin beyin dediği gibi kumar borcu ve 10.000 lira borç almış mı deseydi. Kumar oynadığı yalan. Yuvarlak sağlık ve maddi nedenlerle psikolojik durum kaynaklı demiş. Yani şirkete laf atmamış. Laf atmak istese laf cambazı abimiz neler derdi neler. Art niyet yok ölüm ilanında.

Değerlendirin
10 ay önce
Cevapla  tek

10.000 TL kumar borcu bir teknisyen için borç sayılırsa ve ölümüne sebebiyet verileceği düşünülüyorsa bu şirket bitmiş masadan 3 adam kalkmış okeye tek adam arıyordur 10.000 tl parada paramı diyebileceğimiz şu dönemde 10.000 tl gözünüze çok çarpıyor 1.770 dolar bence ya siz şakasınız yada insanların aklıyla oynayıp onlarıda intihara sürüklemek istiyorsunuz

sudansebep
10 ay önce

-Çakarım ha !
Evimiz,işimiz,ekmek teknemizde karşı gelen anlamı, bize çakmadılar ama alttan ateşi yaktılar.
Hakkını arama ATARIM !
Beğenmiyorsan yığınla adam VAR !
Size bu YETER !
Ayağını denk AL !

Teknik
10 ay önce

Sefa abi haklı yalan söylemez Sadi denen şahıs bir gün hangara gelip buranın çobanı kim dedi kalite de görev yapıyordu kendini tanıtınca adam olmadığını anladım bizi koyun zannetti galiba Hüseyin sağlam da Sağlam değildir eminim bunlara bey demiyorum eyyyy diyorum kendinize gelin kul hakkı var ölüm var mahşer var vebal var egonuzu göreceksiniz elbet bu dünya kimseye kalmayacak yazdıklarımdan ancak yalakalar rahatsız olur söylenecek çok söz var adam yok adam olmayan yönetici de var çalışanda var yaptığı işi oturduğu koltuğu haketmeyenlerde var temizlik şart hak adalet herkes için geçerli alt üst farketmez saygılarımla

hahaa huseyine bak sen
10 ay önce

hahaha bu hüseyin zamanında tis sürecinde yanındaki fuzuli çiftçi ile sahaya inmişlerdi.bir arkadaşımız uçucu personel business class a almıyorlar hatta ekonomide en arkalarda uçuruyorlar dediğinde.bu hüseyin sakın bunu dışarıda falan söylemeyin prestij kaybı olur diyordu.hahahahaha şuanda yaptığı olaya bak.bir kulağını cekip ensesine şaplak atmak gerek.hatta bu fuzuli ciftcide patates zammından soğan zammından sizene hergün patates soğan mı yiyorsunuz diyordu.yakında ona da sıra gelir. o kadar çalışanın ağını almak kolay değil.daha beter olurlar inşallah.hatta tis de konuşanların fotoğrafını çeken drain deliğini matkapla delinmis zanneden koç erdeme de.Sefa bey sizide tebrik ederim.ağır başlılığınız ve sakinliğinizden dolayı.

Tailcone
10 ay önce

Allah dualarini tez zamanda kabul etsin.

Ethiad technic
10 ay önce

Tenik a.Ş.Yönetimi eğer ki Allah inanciniz varsa o kıldıgınız söz de namazlardan vicdanen eminseniz bence acilen tk teknik için ciddi iyileştirme yapmalısınız millet borc içinde yüzüyor allahtan korkun borcu olan insanlar sağlıklı düşünemez daha kaç kişi ölmeli yahu! Yakında bir uçak veya uçaklar düşer ise ozaman yandınız,ocağınıza incir ağacını zevkle dikerler!!!Teknik personel canla başla çalışıyorsa hakkını iade edin!!! Yalama BT ve Müdürlerinizden ziyade çıkın bir dünyayi gezin,onu geçin diğer şirketleri dolaşın teknisyen anlama geliyormuş bir öğrenin o kadar beddua alıyorsunuz ki emin olun sizden çıkmazsa evladinizdan yada torununuzdan yada ailenizden birinden çıkar kendinize gelin TEKNISYEN NEDİR BİR İDRAK EDİN! İlker… Devamını oku »

Teknisyen..
10 ay önce

Kardeşim o kadar güzel anlatmışsın ki ekleyecek birşey bulamadım. Bunu ne zman anlayacaklar yada anlayacaklarmı bakalım

Ethiad technic
10 ay önce

Umarım anlarlar bir rus ata sözü der ki şişenin başı acıtmaz esas acıtan yeri dibidir! Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az ve emin olun yakındir böyle bir vukaatın tecelli etmesi kelle saymayı bırakın!! Bu iş kelle sayma işi değildir!!! Bu iş yılların tecrübesi birikimi emeğidir siz bunun altina dinamit koydunuz! Bence bir an önce kendinize gelin teknisyenlere hak ettigi saygı!!! Ücret!!! İtimamı!!! gösterin. Yoksa o şişenin dibi çok acıtır sızı…. Elinizde tecrübeli teknisyen kalmadi hersey defer etmekle dönüyor… Tecrübeli teknisyenlerin hakkını iade edin ve tüm genc teknisyen arkadaşlarin seviyelerini hak ettikleri scala ve saygınlıklarını iade edin… Çok geç olmadan…

Tailcone
10 ay önce

Kardeş ne Allah korkusu ben bunların Allah a inandığına bile inanmiyorum.Emek hırsizlari

Teknisyen
10 ay önce

Ananıda al git diyen, soma da madenci yakını tekmeleyen, satırla eğlemci kovalayan. Köprünün üzerinde genç askeri lise öğrencisinin kafasını kesen zihniyet bu değilmi? Ne bekleniyorduki, gerçektem şaşırdığım konu ise Hüseyin beyin bunu yapmış olması. Stresi ve bedduayı kaldıramıyor artık demekki.

Maner instructor.
10 ay önce
Cevapla  Teknisyen

Hala kopru yalanı mi lan. Olum işiniz gücünüz yalan ve alavere dalavere. O gün 200 şehit 2000 gazi olmasa bugün feto nun ayağıni öpmek zorunda kalacaktiniz.
. Ölüm var ölüm. Attığın tüm yalanlar yüzüne vurulacak

Kel
10 ay önce
Cevapla  Teknisyen

@Maner hocam sizin su feto laflarinizdan gercekten midem bulaniyor. Bizler feto ile 2006dan beri mucadele halindeyiz ancak 15 temmuzdan sonra ak partili olmadigimiz icin fetocu iftiralarina maruz kaliyoruz. Gulesim geliyor, Saygilar

Heleyeye
10 ay önce
Cevapla  Teknisyen

Instructor denen kavas, istanbul secimi calindi diye agliyordunuz ? Bacinizin uzerine isenmisti hani gezi zamani ? Hani bunlarin goruntusu vardi ? Milletin yuzune carpilmasini gec de bi sen dua ustleri ciplak, deri eldivenli 60-70 zebani topunuzun uzerine isemesin. Ulan insan olan “yalanci” derken doner kendi gozune bakar. Ama insan olan tabi. Simdi ya “secimi caldilar” yalaniyla millete kitlediginiz 40 milyom lirayi aranizda toplayip hazineye yatirin ya da name yapmayin. Size bir eski hocaniz fetoya iki. Sanki farklari varmis gibi ya insani deli ederler ya. Neyse sabirla devranin donmesini bekliyoruz. O zaman tek kelime bile edilmeyecek size karsi.

Şehit için
10 ay önce
Cevapla  Teknisyen

Köprü üzerindeki o hainler sabaha kadar millete ateş etti. Kaç şehit var orda. Sizin için şehid oldu.

Teknisyen
10 ay önce
Cevapla  Teknisyen

Verdiğiniz cevapları yeni görebildim. Bak bir site var google bilirsin. Oraya git Murat Tekin nasıl öldü yaz. Bir yerede bakma 30 farklı yerden bak. Kimin yalan konuştuğunu zaten anlarsın. Yada ANLAMAZSIN, ANLASAN BİLE KABUL ETMEZSİN, KABUL ETSEN BİLE DİLE GETİRMEZSİN, DİLE GETİRSEN BİLE ONLARDA ATEŞ ETTİ FALAN DERSİN. Bu millete vatana ateş edecek adamın canını bende almak isterim. Ama be ardız utanmazlar, yıllarca hoca efendimiz diye eteklerine yüzüne sürmedinizmi bu adamın, heykelden ellerini öpmedinizmi. Her isteğini emir kabul etmedinizmi? Yıllarca bu adam bu ülkeye ihanet ediyor diye bitarafımızı yırtarken bizi hain ilan etmrdinizmi. Be utanmaz arlanmaz, insan geçmişine dönüp bi… Devamını oku »

Teknisyen
10 ay önce
Cevapla  Teknisyen

Şehit için rumuzlu arkadaşımızada şunu söylemek isterim. Biz bu vatan için şehit olanlar başımızım üzerinde taşırız zaten. Ama konu ne biliyomusun. Şimdi bu ateş emri veren veledi zinalarla bir zamanlar kardeşlikten daha yakın bağ kuranlar vardı. Bu ülkeyi el ele verip soyan torpiliyle sınavıyla askeriyle politikacısıyla soyan insanlar. Bizlerde sizlere diyordukki yapmayın!!! Kul hakkı var Allah görüyor zulmetmeyin hakeden hakettiği yerde olsun. Etmeyin bunlarla dostluk yoldaşlık. O zamanlar kardeşim dedikleriniz bu ülkeyi belki 20 30 yıl geri götürdü size ateş etti kurdukları kumpaslar bir bir ortaya çıktı. Ulan insan bir derki hata yapmışız bu adamlar bize söylemişti. İnsan biraz sorumluluk… Devamını oku »

Yanlış
10 ay önce

keşke kavga çıksaydı acaba ne olurdu ulan cenazeye bile saygınız yok bu nasıl iş