IŞİD’İN ÜRETTİĞİ SAVAŞ UÇAĞI BULUNDU ! BİTİRMİŞ OLSALARDI…

IŞİD’İN ÜRETTİĞİ SAVAŞ UÇAĞI BULUNDU ! BİTİRMİŞ OLSALARDI…

IŞİD’in ev yapımı savaş uçağı bulundu. Terör örgütünün Musul’da terk ettiği bir atölyede ortaya çıkarılan uçak, IŞİD için bir ilk olma özelliği taşıyor. Irak medyası ayrıca, terör örgütünün ordu birliklerini yanıltmak için tank görünümlü sahte araçlar kullandığını bildiriyor.

Irak’ın en büyük ikinci kenti Musul’un yarısını kaybeden terör örgütü IŞİD’in, yarım kalmış ev yapımı bir savaş uçağı bulundu.

Şehri ikiye bölen Dicle Nehri’nin doğusundan çekilen terör örgütünün bitiremediği uçağın fotoğrafları, sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Bir atölyede ortaya çıkarılan uçağın gövdesi neredeyse bitmek üzere.

Irak Ordu birliklerine karşı kullanılmak için tasarlanan savaş uçağı, IŞİD için bir ilk olma özelliği taşıyor. IŞİD eğer uçağı bitirmiş olsaydı, dünya üzerinde hava saldırısı gücüne ulaşmış ikinci terör örgütü olacaktı. Srilanka’daki Tamil Kaplanları (LLTE) daha önce bunu başarmıştı.

IŞİD’in daha önce insansız hava aracı yaptığı biliniyor.

Irak medyası ayrıca, terör örgütünün ordu birliklerini yanıltmak için tank görünümlü sahte araçlar kullandığını bildiriyor.(milliyet)

 

TYYY

 

154H

 

154HH

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.