THY TEPE YÖNETİMİ TEKNİK A.Ş İÇİN NABIZ MI YOKLUYOR.

THY TEPE YÖNETİMİ TEKNİK A.Ş İÇİN NABIZ MI YOKLUYOR.

Bilindiği üzere THY çalışanlarına bu sene verilmesi gereken zam miktarı olarak ilk ve ikinci altı aylık olmak üzere %4 yerine %1.5 zam uygulaması sözde anket ile kararlaştırılmıştı. Bu nasıl yapıldığı ve değerlendirildiği muamma anket çalışması sonucunda,Hava-İş sendikası ile THY işvereni aynı protokole imza atmıştı.

Bu protokolde yazılı olan “İşbu Tadil Protokolü Hava-İş Sendikası üyelerini bağlar. Aksi işbu Tadil Protokolünde belirtilmediği sürece, THY hangi statüde olursa olsun Hava İş Sendikası üyesi olmayan tüm personele yukarıda yer alan zam oranlarından daha yüksek bir zam yapmayacaktır. Aksi takdirde bu Tadil Protokolü geçersiz olacaktır.

İfadesi hangi anlamda söylenmiştir. Teknik A.Ş çalışanları, bu maddeye yönelik yorumlar yapmakta ve hangi statüde olursa olsun ifadesinin kendilerini mi hedef aldığını sorguluyorlar. Hangarlarda yayılan bu dedikodu, nabız yoklama gibi…

Teknik A.Ş %100 THY’nin olan bir şirkettir.. Farklı iş kollarında ve farklı sendikalar tarafından temsil edilmektedirler. Bu nedenle bu maddede ifade edilen ve Teknik A.Ş çalışanlarını şüpheye sokan madde Teknik A.Ş çalışanlarını bağlamaz. Hava-İş in bu maddede ifade etmek istediğinin, THY deki üye olmayan çalışanlar ve kapsam dışını kapsamakta olduğunu düşünüyorum. 

Teknik A.Ş nin 1 ocak 2017 den itibaren geçerli olan ve ilk zamlı maaşın 8 Şubat 2017 de yansıyacağı sözleşme zammı %5,23 dür. Bu konuda görüştüğüm Teknik A.Ş ve Çelik İş Sendika yetkilileri, şimdilik bu tür bir çalışma içinde olmadıklarını ifade ettiler.

Ancak bu konuda yinede THY tepe yönetiminin alacağı karar önemlidir. Bu konuda yapılacak oldu-oluyor gibi söylemlerden bu aralar kaçınmak gerekir. Konuyu kaşımanın gereği yoktur. Nabız yoklanıyor olabilir.  Son derece dikkatli olmakta fayda var.

Önce karar alınsın sonra konuşalım. Henüz ortada net bir söylem yok. 

Sefa İnan

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

18 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
10 kişi
3 yıl önce

teknisyen camiasından bir cacık olmaz. şuraya atılan yorum sayısına bakın. 2000 kişi çalışıyor 10 tane yorum var.

Teknisyen
3 yıl önce

Diğer haber sitesinde resmen spekulasyon yapilmakta. Yonetimin agzindan cikani emir bilip onlarin kiralik kalemligini yapan gazeteci bozuntularina yaziklar olsun.TK senden benden kessin kiralik kalemleri nemalandirsin. Ayip ya . Resmen ayip.

Şeyfo
3 yıl önce

Sefa abi Teknik A.Ş. beni ve benim gibi bir sürü arkadaşımızı 10.0’a zorla çekerek nabzımızı zaten atmayacak hâle getiriyor.Çay kaşığıyla verdikleri iki kuruş zammı sağolsunlar kepçe kepçe bizden alıyorlar. Sendika bozuntusu da bu duruma en ufak ses çıkarmıyor. Siz bari bu durumumuzu dillendirin, sizden rica ediyoruz.

Anonim
3 yıl önce
Reply to  Şeyfo

Şuan için 1000 e yakın kişinin 10.0 a çekilmesi en büyük sorundur. Sendika böyle birşeye nasıl ses çıkaramaz anlamak mümkün değil.

yok
3 yıl önce
Reply to  Şeyfo

arkadaslar sendikayla yapılan anşlaşma maddesinde 10.0 cekme var o zaman nerdeydiniz. sendika zaten kendi kabul etti şimdi niye iptal etmeye çalışsın

Şeyfo
3 yıl önce
Reply to  yok

30-12-2016’da gelen Celikİş Sendikadı Mesajı
Degerli Turk Hava Yollari Teknik A S. uyelerimiz. Teknik as.isvereninin yayinladigi, ”Genelge”den dolayi sizlere IK Mudurlugunce imzalatilmak istenen belgenin ilerleyen surecte gerekli girisimlerin yapilmasini engellememesi adina imzalamamaniz onemle rica olunur.
CELIK IS SENDIKASI HAVACILIK SUBE BASKANLIGI. B002

çoma
3 yıl önce
Reply to  Şeyfo

bu çelik iş sendikası çomar mı kandırdığını zannediyor. bu sakla değişimi 1 yıl önce ortaya çıktı. kısa mesajı da dalga geçer gibi millete imza atılacak diye çağırdıkları günün akşamı gönderiyorlar..

Teknik Destek
3 yıl önce

emekçilerin en alt kademedeki işçilerin maasina göz dikene kadar 15 20 bin maas alan mudurlerden baskanlarda kessinler

pno
3 yıl önce
Reply to  Teknik Destek

aynen

Anonim
3 yıl önce

Allah yardımcımız olsun yeminlen ayı getiremiyoz maaşlarımız çok düşük

Tech
3 yıl önce

Ay basinda ERP sistemi uzerinden %4.5 zam yapilmisti kisisel bilgilerde gorunuyordu. Sonrasinda o zammi geri çektiler. Göya TTAŞ enflasyon+ zam oranini yanlis hesaplamis 4.5 değil 5.23 olacakmis dediler. Ama o zamandan beri maas bilgisi sistem uzerinden guncellenmedi. Tabiki konuyu kasiyip durumu caziplestirmemek lazim.

Shyo
3 yıl önce

Sefa abi shyo mezunları olarak thy nın alımını bekliyoruz. Bir bilginiz varsa bizleri bilgilendirirseniz çok memnun oluruz

SAW
3 yıl önce

Hava İş ile yapılan anlaşma copy Past yapılarak Çelik İş önüne konacak ve aynısı kabul ettirilecektir. Kimsenin şüphesi olmasın.

Anonim
3 yıl önce

TGS YE ALIM VARMI

Tk
3 yıl önce

Teknik aş mühendislik ilanı sonuçları ne zaman açıklanacak bir bilginiz var mı Sefa Bey? 7-8 aydır bekliyoruz