THY TEPE YÖNETİMİ TEKNİK A.Ş İÇİN NABIZ MI YOKLUYOR.

THY TEPE YÖNETİMİ TEKNİK A.Ş İÇİN NABIZ MI YOKLUYOR.

Bilindiği üzere THY çalışanlarına bu sene verilmesi gereken zam miktarı olarak ilk ve ikinci altı aylık olmak üzere %4 yerine %1.5 zam uygulaması sözde anket ile kararlaştırılmıştı. Bu nasıl yapıldığı ve değerlendirildiği muamma anket çalışması sonucunda,Hava-İş sendikası ile THY işvereni aynı protokole imza atmıştı.

Bu protokolde yazılı olan “İşbu Tadil Protokolü Hava-İş Sendikası üyelerini bağlar. Aksi işbu Tadil Protokolünde belirtilmediği sürece, THY hangi statüde olursa olsun Hava İş Sendikası üyesi olmayan tüm personele yukarıda yer alan zam oranlarından daha yüksek bir zam yapmayacaktır. Aksi takdirde bu Tadil Protokolü geçersiz olacaktır.

İfadesi hangi anlamda söylenmiştir. Teknik A.Ş çalışanları, bu maddeye yönelik yorumlar yapmakta ve hangi statüde olursa olsun ifadesinin kendilerini mi hedef aldığını sorguluyorlar. Hangarlarda yayılan bu dedikodu, nabız yoklama gibi…

Teknik A.Ş %100 THY’nin olan bir şirkettir.. Farklı iş kollarında ve farklı sendikalar tarafından temsil edilmektedirler. Bu nedenle bu maddede ifade edilen ve Teknik A.Ş çalışanlarını şüpheye sokan madde Teknik A.Ş çalışanlarını bağlamaz. Hava-İş in bu maddede ifade etmek istediğinin, THY deki üye olmayan çalışanlar ve kapsam dışını kapsamakta olduğunu düşünüyorum. 

Teknik A.Ş nin 1 ocak 2017 den itibaren geçerli olan ve ilk zamlı maaşın 8 Şubat 2017 de yansıyacağı sözleşme zammı %5,23 dür. Bu konuda görüştüğüm Teknik A.Ş ve Çelik İş Sendika yetkilileri, şimdilik bu tür bir çalışma içinde olmadıklarını ifade ettiler.

Ancak bu konuda yinede THY tepe yönetiminin alacağı karar önemlidir. Bu konuda yapılacak oldu-oluyor gibi söylemlerden bu aralar kaçınmak gerekir. Konuyu kaşımanın gereği yoktur. Nabız yoklanıyor olabilir.  Son derece dikkatli olmakta fayda var.

Önce karar alınsın sonra konuşalım. Henüz ortada net bir söylem yok. 

Sefa İnan

 

Geri

18
Kimler Neler Demiş?

avatar
13 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
10 kişiçomayokpnoTeknisyen Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Diğer site
Ziyaretçi
Diğer site

Sağolsun diğer siteye sanki nabız yoklaması için başlık attırılmış. Yani diğer site tetikçilik yapıyor

0

0
Yeni mezun
Ziyaretçi
Yeni mezun

TEKNİK, yazın mülakata çağırdığı mühendislere ne zaman olumlu dönecek?

0

0
shyo mezunu
Ziyaretçi
shyo mezunu

Thy teknik şubatta alım yapacak mı shyo mezunları sadece thy ‘nin alımını bekliyor ni konuda bir bilginiz var mı Sefa Bey

0

0
Tk
Ziyaretçi
Tk

Teknik aş mühendislik ilanı sonuçları ne zaman açıklanacak bir bilginiz var mı Sefa Bey? 7-8 aydır bekliyoruz

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

TGS YE ALIM VARMI

0

0
Teknik Destek
Ziyaretçi
Teknik Destek

emekçilerin en alt kademedeki işçilerin maasina göz dikene kadar 15 20 bin maas alan mudurlerden baskanlarda kessinler

0

0
pno
Ziyaretçi
pno

aynen

0

0
SAW
Ziyaretçi
SAW

Hava İş ile yapılan anlaşma copy Past yapılarak Çelik İş önüne konacak ve aynısı kabul ettirilecektir. Kimsenin şüphesi olmasın.

0

0
Shyo
Ziyaretçi
Shyo

Sefa abi shyo mezunları olarak thy nın alımını bekliyoruz. Bir bilginiz varsa bizleri bilgilendirirseniz çok memnun oluruz

0

0
Şeyfo
Ziyaretçi
Şeyfo

Sefa abi Teknik A.Ş. beni ve benim gibi bir sürü arkadaşımızı 10.0’a zorla çekerek nabzımızı zaten atmayacak hâle getiriyor.Çay kaşığıyla verdikleri iki kuruş zammı sağolsunlar kepçe kepçe bizden alıyorlar. Sendika bozuntusu da bu duruma en ufak ses çıkarmıyor. Siz bari bu durumumuzu dillendirin, sizden rica ediyoruz.

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Şuan için 1000 e yakın kişinin 10.0 a çekilmesi en büyük sorundur. Sendika böyle birşeye nasıl ses çıkaramaz anlamak mümkün değil.

0

0
yok
Ziyaretçi
yok

arkadaslar sendikayla yapılan anşlaşma maddesinde 10.0 cekme var o zaman nerdeydiniz. sendika zaten kendi kabul etti şimdi niye iptal etmeye çalışsın

0

0
Şeyfo
Ziyaretçi
Şeyfo

30-12-2016’da gelen Celikİş Sendikadı Mesajı
Degerli Turk Hava Yollari Teknik A S. uyelerimiz. Teknik as.isvereninin yayinladigi, ”Genelge”den dolayi sizlere IK Mudurlugunce imzalatilmak istenen belgenin ilerleyen surecte gerekli girisimlerin yapilmasini engellememesi adina imzalamamaniz onemle rica olunur.
CELIK IS SENDIKASI HAVACILIK SUBE BASKANLIGI. B002

0

0
çoma
Ziyaretçi
çoma

bu çelik iş sendikası çomar mı kandırdığını zannediyor. bu sakla değişimi 1 yıl önce ortaya çıktı. kısa mesajı da dalga geçer gibi millete imza atılacak diye çağırdıkları günün akşamı gönderiyorlar..

0

0
Tech
Ziyaretçi
Tech

Ay basinda ERP sistemi uzerinden %4.5 zam yapilmisti kisisel bilgilerde gorunuyordu. Sonrasinda o zammi geri çektiler. Göya TTAŞ enflasyon+ zam oranini yanlis hesaplamis 4.5 değil 5.23 olacakmis dediler. Ama o zamandan beri maas bilgisi sistem uzerinden guncellenmedi. Tabiki konuyu kasiyip durumu caziplestirmemek lazim.

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah yardımcımız olsun yeminlen ayı getiremiyoz maaşlarımız çok düşük

0

0
Teknisyen
Ziyaretçi
Teknisyen

Diğer haber sitesinde resmen spekulasyon yapilmakta. Yonetimin agzindan cikani emir bilip onlarin kiralik kalemligini yapan gazeteci bozuntularina yaziklar olsun.TK senden benden kessin kiralik kalemleri nemalandirsin. Ayip ya . Resmen ayip.

0

0
10 kişi
Ziyaretçi
10 kişi

teknisyen camiasından bir cacık olmaz. şuraya atılan yorum sayısına bakın. 2000 kişi çalışıyor 10 tane yorum var.

0

0