İpek Yolu'nun Yeni Taşıyıcısı: Air Samarkand, İstanbul Uçuşlarına Başladı!

İpek Yolu’nun Yeni Taşıyıcısı: Air Samarkand, İstanbul Uçuşlarına Başladı!

Özbekistan’ın en yeni havayolu şirketi olan Air Samarkand, İstanbul Uluslararası Havalimanı’na olan yeni uçuşlarını başlatıyor.

Air Samarkand’ın ilk uçuşunda, 221 yolcunun tamamını taşıyan bir kabinle yolculuk yapıldı ve İstanbul’dan 188 yolcu ile dönüş gerçekleştirildi. Havayolu şirketinin yeni atanan İcra Kurulu Başkanı Zafar Butayev, bu önemli olay hakkında şunları belirtti: “Havayolumuz için büyük bir gün, aylar süren hazırlıkların ardından ilk tarifeli seferimizi gerçekleştiriyoruz. Türkiye ile Özbekistan arasında uzun yıllara dayanan ticari ve kültürel bağları, İstanbul’a ilk ve özellikle tam tarifeli uçuşu gerçekleştirerek pekiştirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu ilk seferlerde seyahat edenlerin de gösterdiği gibi, şimdiden büyük bir taleple karşılaşıyoruz ve yakın gelecekte Air Samarkand için diğer yeni rotaları duyurmanın yanı sıra bu rotanın haftalık frekansını artırmayı planlıyoruz.”

Air Samarkand, İstanbul’a haftada iki kez, Pazartesi ve Perşembe günleri olmak üzere uçuşlar gerçekleştirecek. Ayrıca, rota ağına Tiflis, Dubai, Cidde gibi destinasyonlar eklenmesi planlanmakta.

Air Samarkand, geçen yıl Kasım ayında hizmete giren bir havayolu şirketi. Havayolu, Özbekistan’ın en büyük ikinci şehri olan Samarkand’da merkezlenmiştir. Air Samarkand, son teknoloji ürünü Airbus uçaklarından oluşan bir filoya sahip. Air Samarkand’ın kurucusu Bakhtiyor Fazylov, havayolunun faaliyete geçmesiyle ilgili olarak, Özbekistan’ın turizm, kültür ve iş merkezi olarak gelecekteki gelişimi için önemli bir adım olduğunu belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Başta Cemal Topuzlu olmak üzere Air Samarkant Hv.Yollarına başarılar dilerim.
    Emniyetli ve kazançlı uçuşlar olsun.