Rusya'nın En Büyük Havaalanında Bomba Alarmı: Uçuşlar İptal Edildi!

Rusya’nın En Büyük Havaalanında Bomba Alarmı: Uçuşlar İptal Edildi!

Rusya’nın en büyük havaalanı olan Sheremetyevo Uluslararası Havaalanı’nda, Moskova’dan Erivan’a gitmek üzere planlanan bir uçağın kabininde bir yolcunun sırt çantasında bomba olduğunu iddia etmesiyle büyük bir panik yaşandı.

İncidentin, Moskova’dan Yerevan’a gitmesi beklenen SU1862 sefer sayılı yolcu uçağında yaşandığı belirtildi. Havalimanı güvenlik birimlerinden Sputnik’e yapılan açıklamada, bayan yolcunun bomba iddiasında bulunmasının ardından yapılan aramalarda, patlayıcı madde bulunmadığı ve yolcunun sözlerinin şaka olduğu tespit edildiği ifade edildi.

Bir yetkili, olayın ardından yaptığı açıklamada, bayan yolcunun hostesin telefonda biriyle konuşmasından rahatsız olduğunu ve “Konuşmayı kes, yoksa sırt çantamdaki bombayı patlatacaksın” şeklinde bir ifade kullandığını belirtti. Bu sözlerin üzerine mürettebatın derhal polisi aradığı ve ilgili yolcunun gözaltına alındığı aktarıldı.

Sheremetyevo Havaalanı’ndaki bu olay, yolcular arasında kısa süreli bir paniğe neden oldu ancak yetkililerin hızlı müdahalesiyle durum kontrol altına alındı. Uçuşun iptal edilmesiyle birlikte güvenlik önlemleri daha da arttırıldı ve yolcuların güvenliği sağlandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir