İlker Aycı, Çıldır Uçuş Okulunu Ziyaret Etti

İlker Aycı, Çıldır Uçuş Okulunu Ziyaret Etti

Türk Hava Yolları İcra Komitesi ve Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker Aycı, Aydın Çıldır Havalimanı’ndaki Türk Hava Yolları (THY) Uçuş Akademisi’ni ziyaret etti.

Türk Hava Yolları İcra Komitesi ve Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker Aycı, Aydın Çıldır Havalimanı’nda 2012 yılından itibaren faaliyet gösteren Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi’ne (Turkish Airlines Flight Academy/ TAFA) ilk ziyaretini gerçekleştirdi.

Türk Hava Yolları tarafında uluslararası kalite ve emniyet standartlarında pilotaj eğitimi ile destek hizmetleri sunmak ve seçkin havayolu pilotları yetiştirmek amacıyla kurulan akademide 33 Uçuş Öğretmeni, 2 Teorik Ders Öğretmeni, 19 İdari Personel, 43 Teknik A.Ş. Personeli görev yapıyor.

Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi’ni gezen ve bilgi alan İlker Aycı; öğretmen, öğrenci ve personelle gerçekleştirdiği sohbette “Eğer biz dünyanın en iyi uçağını alıp getiriyorsak, dünyanın en iyi tedariğini yapıyorsak ve şu anda da dünyanın en büyük havalimanını inşa ediyorsak, Türk Hava Yolları da Avrupa’nın en büyük havayolu ünvanını hak etmiş, dünyada da en iyiler arasında parmakla gösterilen bir havayolu şirketi ise o zaman bu itibara layık bir uçuş emniyeti sağlamakla da mükellefiz. Kokpitim de benim en iyiler arasında olmak mecburiyetindedir” dedi.

27 eğitim uçağı var

Türk Hava Yolları’nın Aydın Çıldır Havalimanı’nda bulunan Uçuş Akademisi’nde toplam 27 eğitim uçağı var. Uçuş Akademisi’nde pilot adaylarının eğitim aldığı 6 derslik ve 3 Simülator var. Ayrıca Akademisi’nde Bin 435 çarpı 30 metre pist var.

THY Pilot ihtiyacının bir kısmını buradan karşılıyor

Türk Hava Yolları’nın Aydın Çıldır Havalimanı’nda bulunan Uçuş Akademisi’nde bugüne kadar toplam 482 pilot yetiştirilerek, THY filosunda hizmete başladı. Uçuş Akademisi’nde aynı anda 167 öğrenci eğitim alıyor. Kasım ayı içerisinde alınacak yeni eğitim uçakları ile 191 öğrenciye aynı anda eğitim verebilecek.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.