IGA: İstanbul Havalimanı’nda pas geçme oranı Atatürk’e göre daha az

IGA: İstanbul Havalimanı’nda pas geçme oranı Atatürk’e göre daha az

IGA’ya göre 4 aylık hizmet süresince 255 uçak pisti pas geçti…

İstanbul Havalimanı’nın işletmecisi Istanbul Grand Airport (IGA) şirketi, havalimanında pas geçme tartışmalarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Twitter hesabından bir tablo yayınlayan IGA, İstanbul Havalimanı’nı Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı’yla kıyasladı. IGA’nın yayınladığı istatistiğe göre yeni havalimanında pas geçme oranı eskisine göre daha az.

https://twitter.com/igairport/status/1158022542067752960

İstanbul’un kuzeyine yapılan havalimanın mevkisi için, uçakların iniş-kalkışı için rüzgâr bakımından yeteri kadar iyi olmadığı yönünde eleştiriler yapılmıştı. Geçen günlerde de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın açıkladığı verilere göre İstanbul Havalimanı’nın iniş ve kalkışlara açıldığı nisan ayında 59, mayıs ayında 89, haziran ayının ilk 15 gününde ise 31 olmak üzere toplam 179 uçağın iniş esnasında çeşitli sebeplerle pisti pas geçmek zorunda kaldı.

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
puhaha

ya bu iha harbi komedi ya Atatürk havalimannda 2 pist mi var di es zamanli inis yapabilsinler… vallahi korkulur bunlardan

suri

bu istatistigi.hazirlayana maas veriyolar ya suriyeli alsa daha faydali olur herhalde

EKN

Eş zamanlı iniş yoktu ama yan ruzgarlarda kalkış ve iniş pistleri yer değişebiliyodu onu napcaz? Eş zamanlı iniş ile pas geçme ilişkisini anlat biz de öğrenelim.