İGA, Çin Dostu Havalimanı Uygulamasını Genişletiyor

İGA, Çin Dostu Havalimanı Uygulamasını Genişletiyor

İGA İstanbul Havalimanı, “Çin Dostu Havalimanı” uygulamasını genişleterek ve Çin ile uluslararası turizm faaliyetlerini artırarak devam ediyor. Anlaşma kapsamında, düzenli toplantıların düzenlenmesi, bilgi ve tecrübe paylaşımı yapılması, ortak havacılık geliştirme ve destinasyon tanıtım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve çalışan değişim programlarının hayata geçirilmesi planlandı.

İGA İstanbul Havalimanı Dış Hatlar bölgesindeki İGA Lounge’da gerçekleşen imza töreninde konuşan CEO Selahattin Bilgen, İGA İstanbul Havalimanı’nın Çin’i en önemli hedef pazarlardan biri olarak gördüğünü belirtti. Bilgen, “Sichuan Eyaleti ile Türkiye arasındaki turizmin gelişimi, karşılıklı artan ticaretimiz ve bunların bir sonucu olarak artan uçuşlarımızı, Türkiye adına son derece önemli ve kıymetli buluyoruz. 2023 yılında, ülkemize yaklaşık 220.000 Çinli turist havalimanımızdan giriş yaptı. Hedefimiz, Çin’den Türkiye’ye gelen yolcu sayısını artırmaya devam etmek,” dedi.

Gelecek Planları ve Hedefler

Önümüzdeki iki-üç yıl içinde Türkiye’ye Çin’den gelen turist sayısında 1 milyona ulaşmayı hedeflediklerini belirten İGA İstanbul Havalimanı CEO’su, bu hedefe ulaşmak için uçuş rotalarını artıracaklarını ve Çinli yolcular için erişilebilirliği sağlamak gibi çeşitli yöntemleri devreye alacaklarını ifade etti.

Bilgen konuşmasında, “Türkiye’yi Çin pazarına daha erişilebilir hale getirmek için daha fazla uçuş rotası ve hava yolunu tanıtmaya yönelik bilinçli bir çaba gösterdik. İlk açıldığımızda misafirlerimize sadece bir Çin hava yolu ile hizmet sunuyorduk ve Covid-19 pandemisi sırasında turizm sektöründe yaşanan zorluklara rağmen, Air China, China Southern, China Eastern, Sichuan Airlines ve Turkish Airlines ile toplam 5 hava yolu ile birlikte artık altı Çin şehrinden İGA İstanbul Havalimanı’na tarifeli uçuşlar düzenleniyor,” açıklamasında bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir