Star Alliance, Heathrow Terminal 2'de 10. Yılını Kutluyor

Star Alliance, Heathrow Terminal 2’de 10. Yılını Kutluyor

Star Alliance, Londra Heathrow Havalimanı’ndaki evi olan Terminal 2’de onuncu yılını kutluyor. Queen’s Terminali olarak da bilinen bu terminal, her yıl 15 milyondan fazla yolcuya hizmet vererek, havalimanındaki mevcut koltuk kapasitesinin yaklaşık %20’sini temsil ediyor.

Star Alliance CEO’sundan Teşekkür

Star Alliance CEO’su Theo Panagiotoulias, “Heathrow, üye havayollarımız için hayati bir merkez konumunda” dedi. “Ortak terminaldeki toplu tekliflerimizle, her gün binlerce yolcuya kusursuz deneyimler yaşatmaktan gurur duyuyoruz. Üye havayollarımız adına, seyahat edenlere her gün ve yıllar boyunca üstün deneyimler yaşatmasını sağlayan on yıllık desteği için Heathrow’a şükranlarımı sunuyorum.”

Tek Çatı Altında Taşın Stratejisi

Star Alliance, 2014 yılında başlattığı “Tek Çatı Altında Taşın” stratejik girişimi kapsamında üye havayollarını tek bir lokasyonda birleştirerek gerçek bir ittifak merkezi oluşturdu. Bu girişim, yolcuların Star Alliance üyesi havayolları arasında kolayca bağlantı kurmasını sağlayarak havalimanı operasyonlarını önemli ölçüde kolaylaştırıyor ve deneyimi artırıyor.

Heathrow’dan Mükemmel Hizmet

Heathrow’un müşteri baş sorumlusu Ross Baker, “Heathrow, daha önce Skytrax tarafından World Sky Ödülleri’nde ‘Dünyanın En İyi Terminali’ seçilen Terminal 2’de seyahat eden yolculara mükemmel hizmet sunmanın onuncu yılını kutlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. “Star Alliance ve üye havayolları da dahil olmak üzere ortak havayollarımızla işbirliği içinde, neredeyse 73 milyon yolcunun Terminal 2’nin kapılarından geçtiğini ve mevcut birinci sınıf perakende ve yiyecek ve içecek seçeneklerinden yararlandığını gördük. Bu dönüm noktasına ulaşmak bizim için, on yıllık başarılara dönüp bakmanın keyfini çıkarırken aynı zamanda geleceğe uygun olağanüstü bir havaalanı yaratmaya devam ederken önümüzdeki on yıla da bakma fırsatıdır.”

Yolculara Sunulan İmkanlar

Star Alliance, üye havayollarıyla birlikte T2’de kusursuz bir havaalanı deneyimi sağlamak için aşağıdaki olanakları sağlar:

  • Gold Track Güvenliği: Star Alliance Gold statüsündeki müşterilere, seyahat ettikleri kabinden bağımsız olarak, özel şeritler aracılığıyla daha hızlı güvenlik erişimi sunan bir avantajdır.
  • Bagaj Takibi: Yolcuların yolculukları sırasında hareket ederken çantalarının nerede olduğunu bilmelerini sağlayan hizmet. Müşterilerin gönül rahatlığı için Londra Heathrow’da her gün Star Alliance üyesi havayolu uçuşlarında 85.000’den fazla bagaj taranıyor.
  • Star Bağlantı Merkezi: Havaalanında hızlı erişim sağlayarak, sıkı bağlantılara sahip yolcuları hızlandırmak için tasarlanmış bir hizmet. Heathrow Star Bağlantı Merkezi, ayda 1000’den fazla yolcu ve 750 bagajı hızlandırarak üye havayolları için maliyet tasarrufu sağlamaktan ve yolcuların deneyimini geliştirmekten gurur duymaktadır.
  • Ücretsiz Heathrow Ekspres Yükseltmesi: Star Alliance Gold statüsündeki müşteriler, Heathrow Ekspres’te havaalanı ile Paddington istasyonu arasındaki Business First kabininde özel ve ücretsiz yükseltmelerden yararlanabilirler. Haziran 2024’ten itibaren bu teklif, Gold statüsündeki müşteriyle seyahat eden bir refakatçiyi kapsamaktadır.

Terminal 2’de 23 Star Alliance Üyesi Havayolu

Terminal 2’den 23 Star Alliance havayolu şirketi—Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Croatia Airlines, EgyptAir, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Türk Hava Yolları ve United—şu anda 23 ülkede 44 noktaya günde 124 uçuş sunuyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir