‘HOSTES VE PİLOT YAPMA’ VAADİYLE DOLANDIRICILIK

‘HOSTES VE PİLOT YAPMA’ VAADİYLE DOLANDIRICILIK

Bir sosyal medya hesabından ağına düşürdüğü kurbanlarına THY antetli mailler göndererek hesabına kişi başı 3 ile 5 bin lira arasında para yatırtan dolandırıcının, 25 kişiden aynı yöntemle 100 binliranın üzerinde para topladığı tespit edildi.

SAHTE HESAP AÇIP AVA ÇIKTI

Swarm isimli sosyal medya hesabı üzerinden kendisine Merdan Karahan adına sahte hesap açan Uğur Gadiç’in dolandırıcılık tezgahı, geçtiğimiz Haziran ayında hostes yapacağı bahanesiyle kandırıp parasını aldığı Y.??S isimli genç kızın savcılığa yaptığı şikayetiyle ortaya çıktı. Savcılık talimatıyla harekete geçen Asayiş Şube Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri Uğur Gadiç’in açtığı hesapları yakın takibe aldı.

AVLANIRKEN POLİSE AVLANDI

Yapılan sanal takip sonrasında Uğur Gadiç ile pilot olmak isteyen vatandaş görünümüyle irtibata gecen asayiş polisi, kendisini vatandaş görünümündeki polislere Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli sivil polis olarak tanıtan Gadiç’in para yatırılması için verdiği hesap numarası sonrasında harekete geçerek kendisini Küçükçekmece’de tespit ettiği adresinde yakalayarak gözaltına aldı.

“THY YÖNETİM KURULUNDA ADAMIM VAR”

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorguya alınan ve dolandırıcılıktan 8 ayrı sabıkası olduğu tespit edilen azılı dolandırıcının yapılan araştırmalarda benzer şekilde 25 kişiyi hostes ve pilot yapma vaadiyle kandırıp verdiği hesaba para yatırtarak dolandırdığı belirlendi. Yapılan soruşturmada bir dönem Atatürk Havalimanı kargo bölümünde çalıştığı tespit edilen Gadiç’in ağına düşürdüğü kurbanlarına “THY yönetim kurulunda adamım var” yalanını söyleyerek kayıt ve başvuru işlemleri için kişi başı üç ile beş bin TL arasında para topladığı tespit edildi.

ANTETLİ MAİLLER VE UMUT AŞILAYAN BİLGİLER

Polis tarafından yapılan araştırmalarda, yaşları yirmi ile otuz arasında değişen kadınların maillerine THY antetli mailler attığı ve işe başlayacakları zaman nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda umut aşılayan bilgilerde paylaştığı tespit edilen Uğur Gadiç sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine kondu.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.