HAVA-İŞ’TEN YASADIŞI HARCAMALARA “JEST” SAVUNMASI

HAVA-İŞ’TEN YASADIŞI HARCAMALARA “JEST” SAVUNMASI

Yasadışı harcamalara ‘jest’ savunmasıHava-İş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal sendika kasasından yapılan kanuna aykırı harcamalar için ‘Üyelerin hoşuna gidiyor’ savunması yaptı.

TÜRKİYE Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, sendika kasasından yapılan yasadışı harcamaları savundu. Tatlıbal, Aydınlık’ın gündeme getirdiği Pelit Pastacılık Gıda Sanayi’den alınan 450 bin liralık çikolatalarla ilgili de itirafta bulunarak “Üyelerimize jest olarak dağıttık” dedi. Önceki gün bir internet sitesine konuşan Hava-İş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal’ın, “Abant toplantıları ve özel günlerde üyelere dağıtılan küçük hediyeler bile eleştirildi. Buna ne diyorsunuz” sorusuna verdiği yanıtlar, adeta itiraf niteliğinde oldu.

TATLIBAL: DÜZENLEYEN DE KATILAN DA MEMNUN

Tatlıbal soruya verdiği yanıtta, sendika kasasından yüklü miktarda ödeme yapılnası nedeniyle eleştirilen Abant seminerlerini “Yapmaya devam edeceğiz” sözleriyle savundu. Söyleşide, Hava-İş Sendikası olarak bu toplantıları çok faydalı bulduklarını kaydeden Tatlıbal, “Oraya gelip katılan üyelerimiz de çok faydalı buluyor. Eleştirenler kimler? Oraya gelme hakkı olmadan dışarıdan atıp tutanlar. Düzenleyen memnun, katılanlar memnun. Siz kimsiniz?” ifadelerini kullandı.

‘ÜYELERİMİZİN HOŞUNA GİDİYOR’

Söyleşide, “Özel günlerde üyelerimizi hatırlamamız bile suç olarak lanse edilmeye başlandı” sözleriyle yasadışı harcamaları “üyeleri hatırlama” gerekçesiyle savunan Tatlıbal şunları söyledi: “Üyelerimize jest olarak dağıtımız çikolatalar üzerinden bir yolsuzluk algısı yaratılmaya çalışılıyor. Bu algı çabası üyelerimizde karşılık bulmaz. Biz üyelerimize dokunarak sendikacılık yapıyoruz. Hatırlanmak onların da hoşuna gidiyor. Gerisi laf-ü güzaf.”

AYDINLIK YAZMIŞTI

Sendikaların üyelerine hediye veya borç vermesi, amacı dışında harcama ve bağışta bulunması, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’na aykırı. Ancak Ali Kemal Tatlıbal başkanlığındaki Hava-İş Genel Yönetim Kurulu’nun “şal”, “deri cüzdan”, “temsilcilere ödenek”, “iftar yemeği”, “450 bin liralık çikolata” gibi yasadışı harcamalar yaptığı, mahkeme kayıtlarına giren banka hesap dökümlerine yansımıştı. Aydınlık ekim ayında yaptığı haberlerle yasadışı harcamaları gündeme taşımıştı.(Aydınlık)

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
havacı

haram zıkkım olsun calısanın verılmıs haklaını savun mayanlara
yıyenlere