featured

HAVA-İŞ GENEL KURULU BAŞLADI

Hava-İş in olağan genel kurulu Wyndham Grand otelde başladı. Mevcut yönetime karşı İskender Çarkçı kaptanın başı çektiği Zeytin Dalı grubu yarışacak.
Gelişmeleri ve önemli notları,bu sayfayı güncelleyerek sizlerle paylaşmaya gayret edeceğiz.
Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 2017 11 11 PHOTO 00000078
Divan başkanlığını Zeytin Dalı grubunun aday göstermediği ve bu nedenle,mevcut sendika yönetiminin adayı, Yol-İş sendikası başkanı Ramazan Ağar’ın Divan başkanı olarak görev yapacağı gelen son bilgiler içerisinde yer aldı.
Genel kurulda tartışmalı konular ele alınıyor. Kredi çekimi,arsa alımı,mülk satımı,yoğun itirazlara rağmen kabul edildi.
Divan başkanı,yönetim ve denetim kurulları ibra maddesinde yapılması gereken ve beklenen mali  müzakerelere müsaade etmeyen divan başkanı, sadece İskender Çarkcı’ya söz vererek direk oylamaya geçti ve ibra olundu. İskender Çarkcı’nın divana ibra etmediğini belirten dilekçesinin kayda geçilmesi için vermesi tartışmalara yok açsa da ibra tutanağına bu dilekçe konmak zorunda kalındı.
Dernek genel kurullarında bile mali tabloların uzun tartışmalara yol açmasına rağmen,aylık 1 Trilyon TL nin üstünde geliri bulunan sendikanın 4 yıllık harcamaları için yapılması gereken, müzakereler bölümünde,söz alabilme adına ayağa kalkan veya el kaldıran delegelere,zaman yetersizliği nedeniyle söz verilmemesi şaşırtıcı bulundu.
 
 
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 7 sene önce

    Onu bilmiyoruz ama yemekten göbeği artık yelekle bile kamufle edilemeyen hamutçu Yanlıbal ağa buradaydı seninle birlikte Celo!

    Cevapla
  2. Armutçu Yasin gelmişmi Genel Kurula ?

    Cevapla