HAVA-İŞ GENEL KURULU BAŞLADI

HAVA-İŞ GENEL KURULU BAŞLADI

Hava-İş in olağan genel kurulu Wyndham Grand otelde başladı. Mevcut yönetime karşı İskender Çarkçı kaptanın başı çektiği Zeytin Dalı grubu yarışacak.

Gelişmeleri ve önemli notları,bu sayfayı güncelleyerek sizlerle paylaşmaya gayret edeceğiz.

Divan başkanlığını Zeytin Dalı grubunun aday göstermediği ve bu nedenle,mevcut sendika yönetiminin adayı, Yol-İş sendikası başkanı Ramazan Ağar’ın Divan başkanı olarak görev yapacağı gelen son bilgiler içerisinde yer aldı.

Genel kurulda tartışmalı konular ele alınıyor. Kredi çekimi,arsa alımı,mülk satımı,yoğun itirazlara rağmen kabul edildi.

Divan başkanı,yönetim ve denetim kurulları ibra maddesinde yapılması gereken ve beklenen mali  müzakerelere müsaade etmeyen divan başkanı, sadece İskender Çarkcı’ya söz vererek direk oylamaya geçti ve ibra olundu. İskender Çarkcı’nın divana ibra etmediğini belirten dilekçesinin kayda geçilmesi için vermesi tartışmalara yok açsa da ibra tutanağına bu dilekçe konmak zorunda kalındı.

Dernek genel kurullarında bile mali tabloların uzun tartışmalara yol açmasına rağmen,aylık 1 Trilyon TL nin üstünde geliri bulunan sendikanın 4 yıllık harcamaları için yapılması gereken, müzakereler bölümünde,söz alabilme adına ayağa kalkan veya el kaldıran delegelere,zaman yetersizliği nedeniyle söz verilmemesi şaşırtıcı bulundu.

 

 

 

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kabin~ 11 ay önce

Onu bilmiyoruz ama yemekten göbeği artık yelekle bile kamufle edilemeyen hamutçu Yanlıbal ağa buradaydı seninle birlikte Celo!

CMC~ 11 ay önce

Armutçu Yasin gelmişmi Genel Kurula ?