HAVA İŞ METİN ŞENTÜRK’E KAÇ LİRA ÖDEDİ?

HAVA İŞ METİN ŞENTÜRK’E KAÇ LİRA ÖDEDİ?

Yönetime geldiği günden bu yana iftar, yemek organizasyonları, Abant Seminerlerine ciddi paralar harcayan Hava İş’in, 2014 yılında yaptığı Farkındalık Gecesinde sahneye çıkardığı Metin Şentürk’e ne kadar ücret ödediği ortaya çıktı. 8 Aralık 2014 günü engelliler için organize edilen gecede sahne alan Şentürk’e iki taksitte olmak üzere 25.000 TL ödendi. Kayıtlar, organizasyonun Kılıçbey Turizme ait Wyndham Petek Otelde yapıldığını gösterirken otele toplam 28.800 TL havale edildi.

Hava iş son olarak 23 Ocak 2017 tarihinde bir kez daha Farkındalık Gecesi organize ederken bu kez sahneyi Alişan’a teslim etti. Ancak kayıtlarda, Alişan’a veya gerçek adı olan Serkan Burak Tektaş’a  yapılan bir ödeme görünmüyor. Yasal olarak her türlü ödemenin banka üzerinden yapılması gereğine işaret eden mali müşavirler “Eğer elden verildi ise, mevzuata aykırı işlem yapılmış demektir. Ancak sanatçının parası bir organizasyon firmasına da ödenmiş olabilir.” diye görüş bildirdiler. Yapılan inceleme, bu süreçte sadece Sinem Baday adına 21 Aralık 2016 tarihinde 43.778 TL ödendiğini geceden sonra da aynı kişiye  2.950 TL ödenmiş olduğunu gösteriyor.İlginç olan ise, organizasyonla ilgili olarak menajerlik firması Duygu Ajansın da adının geçmesi. Ancak Duygu Ajansa yapılan bir ödeme bulunmuyor.

SAMSUNLU KUM AJANS

Samsun merkezli olarak faaliyet gösteren Kum organizasyon şirketinin sahibi Cengiz Baday. Firmanın web sitesinde Genel Müdür olarak Sinem Baday’ın da ismi var. Hava İş’in, 2016 ve 2017 yıllarında Sinem Baday’a toplam 119.770 TL ödediği anlaşılıyor. Ancak İstanbul Ticaret Odası Kayıtlarında Cengiz veya Sinem Baday’ın bir ticari kuruluşu bulunmuyor. İstanbul’da birçok organizasyon firması ve menajerlik şirketi bulunmasına rağmen Samsun merkezli bir firma ile niçin çalışıldığının sebebi ise bilinmiyor. Kum Ajans Genel Müdürü Sinem Baday’ a ödenen paraların listesi ise şöyle:

24 Kasım 2016       18.762 TL

21 Aralık 2016        43.778 TL

12 Ocak 2017           2.950 TL

7 Nisan 2017          25.000 TL

3 Mayıs 2017          29.280 TL

24 Kasım 2016 günü yapılan 18.762 TL ödemenin Alİşan’ın sahneye çıktığı Farkındalık Gecesi için yapılan ödemelerden biri olup olmadığı bilinmiyor. Bunun yanısıra, son iki ödemenin hangi organizasyon için gerçekleştirildiği konusunda da bir bilgi bulunmazken ödemelerin firma adına değil de firmanın Genel Müdürü adına yapılması da dikkat çekiyor.

Alişan’ın sahneye çıktığı Farkındalık Gecesi, Hava iş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal’ın 26 Ekim 2016 günü düğününü yaptığı ve Hava İş’in birçok organizasyonuna ev sahipliği yapan Wyndham Petek istanbul Otelinde yapılmış. Gece için otele ödenen para ise, 34.585 TL olarak hesaplanıyor

Geri

9
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
55

Sendikada Samsunlu bir hemşerisi mi var organizatörün?

NO SHOW

Masalara bak, bomboş…28.800 lirayı kaç kişi için ödemişler acaba?

alayı yiyici

iyi ki mevcut yönetim dindar,muhafazakar,allah’tan korkan tiplerden oluşuyor ya aksi olsaymış neler olurmuş !

temsilci

Bu hesap bilgilerinin paylaşımının suç olduğunu biliyorsunuzdur herhalde.Yaptıkları hizmetleri haber yapıyorsunuz sendikadan ne kadar reklam ücreti alıyorsunuz.

üye

Helal olsun sendikamıza verilen aidatlar üyeye sosyal faaliyet olarak geri döndürülüyor.

Farkındalık

Farkındalık gecesinin farkında olamadınız galiba. Yazık…

CMS'ye

Hava İş sendikadır unutmamak lazım.bu organizasyonlar tüm üyelere açık olsa salon dolar taşardı. Şimdiye kadar eski sendika yönetimlerin bu tür faaliyetlerde bulunduğu görülmüş müdür. Sendika eline geçen aidatları har vurup harman savurmamalıdır. Aidatların nerelere aktarıldığını bilmek üyelerin hakkı. Bu nedenle,sendikanın yapmadığı bilgilendirmeleri (nereye kaç lira harcandı gibi) haber sitesi yapmış. Bilgiler şüphesiz doğru. Ben bir üye olarak giderlerin yayınlanmasını uygun gördüm

CMC

İyice komik oluyorsunuz.Yapılan hizmetleri bile sorgulanabilir olması sizi gülünç duruma düşürüyor

Anonim

CMC denen zat
Sen ne kafasindan gerçekten ne yiyip içiyorsan söylede bizde alalim uçaklar yerde yatmış zamlar verilmemiş alişan metin şentürk cikartiliyor çokda lazimdi ayrica bundan dinleyipde zevk alan mi var.?
Bunun neresi hizmet eğer sendika hizmet vermek istiyorsa insanlarin sosyal durumlariyla ilgilenirdi ev YENİLEN KAYBEDİLEN TİS HAKLARI İLE İLGİLENİRDİ
AMA sen ve senin gibi gisadci yada genel mdrlük çalışanlarinin umrunda olmadığı için size dokunan yok tabi SENDE HAKLISIN
AMA ALLAH BÜYÜK…