Gökyüzünde Adrenalin Dolu Dakikalar Kameraya Böyle Yansıdı

Gökyüzünde Adrenalin Dolu Dakikalar Kameraya Böyle Yansıdı

Gökyüzünde adrenalin dolu dakikalar kameraya böyle yansıdı. Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde 18’nci Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali’nde nefes kesen gökyüzü şovları aksiyon kameraları tarafından görüntülendi.

46 ülkeden 610 akrobasi pilotunun katılımıyla gerçekleşen festival, nefes kesen gösterilere sahne olurken, festivale dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ’dan etkinlik boyunca yaklaşık 10 bin yamaç paraşütü havalandı. Gökyüzü dalışı, yarasa adam uçuşu ve akrobasi gösterileri, Belceğiz Plajı’ndan festivali izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı. Foça Mahallesi’ndeki Çalış Plajı’nda yelken kanat, microlight ve paramotor gösterileriyle renklenen festival boyunca Ölüdeniz Mahallesi başta olmak üzere ilçedeki otellerde doluluk yaşandı.

Öte yandan festivalde nefes kesen gökyüzü gösterileri paraşüt pilotlarının aksiyon kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Akrobasi pilotlarının paraşütlerden kendilerini boşluğa bıraktığı anlar, Ölüdeniz’in muhteşem gökyüzü manzarası ile birlikte kameralara yansıdı.
Festival Komitesi Başkanı Kadri Tuğlu, festivalin dünyadaki üç büyük organizasyondan birisi olduğunu söyledi. Babadağ’dan 5 günde 10 binden fazla uçuş olduğunu anlatan Tuğlu, Ölüdeniz’in hava sporlarının er meydanına dönüştüğünü kaydetti. Akrobasi gösterilerine dünyanın farklı ülkelerinden 82 sporcunun katıldığını vurgulayan Tuğlu, “18 yılın en yüksek katılımı bu yıldı. Organizasyonda herkesin serbest uçabildiği gibi ekstrem gösteriler de var. Sporcular yamaç paraşütünden atlayışlar yaptılar. Bunlar yapılırken yarasa adamların giydiği kıyafetlerle havada yaklaşık 220 kilometre hıza çıkıyorlar. Kıyafetlerin de yardımıyla inanılmaz bir hareket kabiliyetine sahip oluyorlar. Burada ilk olarak ikili atlayış yapıldı. Daha sonra da beşli olarak atlayışlar gerçekleşti. Aynı anda 5 yarasa adam yamaç paraşütünden atlayarak inanılmaz gösteriler sundu” dedi.

Dünya akrobasi liginin ilk 50’sinde yer alan 40 pilotun festivalde gösteri yaptığını aktaran Tuğlu, “Çok büyük bir ilgi var ve herkes buraya katılmak istiyor. Festival boyunca günde 2 binin üzerine uçuş gerçekleşiyor. Dünyada bu sayının yarısına ulaşan bir uçuş kaydı yok” diye konuştu.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.