Gündemi sarsacak iddia Çin’in yardımıyla füze programını …

Gündemi sarsacak iddia Çin’in yardımıyla füze programını …

Suudi Arabistan, Çin’in yardımıyla füze programını hızlandırdı…

ABD’nin, Suudi Arabistan’ın, Çin’in yardımıyla balistik füze programını büyük oranda hızlandırdığına dair istihbarat aldığı iddia edildi.

‘Fırtınadan zarar gören S-400’lerin ikameleri Çin’e gönderildi’

Amerikan basın kuruluşu CNN’in konuya yakın üç kaynağa dayandırdığı haberine göre, ABD hükümeti, Çin’den yardım alan Suudi Arabistan’ın balistik füze programını ciddi miktarda artırdığına dair istihbarat aldı.
Kaynaklar, Donald Trump yönetiminin en başta bu istihbaratı Kongrenin önemli üyelerine açıklamadığını kaydeden kaynaklar, bazı Demokrat Kongre üyelerinin bu istihbaratı başka yerlerden duyduğunu ve konunun dışında bırakıldıkları için oldukça sinirlendiklerini belirtti.

Gizli istihbarata göre, Suudi Arabistan son dönemde Çin’den hem füze altyapısını hem de teknolojisini geliştirecek alımlar yaptı.

Suudi Arabistan ve Çin’den askeri iş birliğini güçlendirme kararı almıştı

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Çin Savunma Bakanı Wei Fenghe, askeri alanda iş birliğini güçlendirme konusunda anlaşmıştı. Kral Selman, Çin Savunma Bakanı Wei’yi başkent Riyad’daki Yemame Sarayı’nda kabul etmişti.

İkilinin, Suudi Arabistan ile Çin arasında askeri alanda iş birliğini geliştirme ve güçlendirme konusunda mutabık kaldığı belirtilmişti.


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.