featured

THY ÇOK SAYIDA PERSONEL ALACAK

Türk Hava Yolları Teknik çok sayıda personel arıyor, kabul edilenlere ücretsiz ve indirimli uçuş imkanı

Türk Hava Yolları dışında birçok uluslararası havayolu şirketinin uçağına da bakım ve onarım hizmeti veren Türk Hava Yolları Teknik A.Ş, çok sayıda personel alımıyla ilgili ilana çıktı. Şirket, aralarında mühendis, uçak bakım teknisyeni ve bilişim uzmanı alımıyla ilgili 14 ilan yayınladı.

BAŞVURUSU KABUL EDİLENLERE ÜCRETSİZ VE İNDİRİMLİ UÇUŞ İMKANI DA OLACAK

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş, başvurusu kabul edilenlere özel sağlık sigortası, kadın çalışanlar için kreş imkanı ya da yardımı, ücretsiz ve indirimli yurt içi/yurt dışı uçuş imkanları, vize kolaylığı, tüm dünyada anlaşmalı konaklama olanakları sağlanacağını duyurdu.

14 İŞ İLANI ŞÖYLE;

Network Güvenlik uzmanı/mühendis, mobile developer, BT sistem uzmanı, BT sistem analisti, tecrübeli BT Network ve güvenlik teknisyeni, tecrübesiz BT Network ve güvenlik teknisyeni, Net Frontend geliştirme uzmanı, net backend geliştirme uzmanı, yazılım test uzmanı, Java uygulama ve altyapı geliştirme uzmanı, veri ambarı ve iş zekası uzmanı, BT son kullanıcı destek teknisyeni, lisanslı uçak bakım teknisyeni, mühendis

ALINACAK BİLİŞİM UZMANLARIN GÖREVLERİ

Bilgi teknolojileri alanında; havacılık ve uçak bakım sektörü için farklılıklar yaratıp uygulamaların geliştirilmesi; kurumsal mimarinin oluşturulması; en güncel bilgi teknolojisi olanaklarını kullanarak doğru çözümün sunulması; network, sistem, haberleşme, siber güvenlik altyapısının kurulması ve işletilmesi; son kullanıcı için destek hizmetlerinin verilmesi faaliyetlerini sürdürecek.

MÜHENDİS ALIM ŞARTLARI

Mühendislik kadrosuna kabul edilenler; uçaklara uygulanacak modifikasyon ve kontrollerin belirlenmesi ve mühendislik hizmetinin verilmesi, filoya dahil olacak ya da filodan çıkacak uçakların teslim alma projelerinin ve iade/teslim süreçlerinin koordine edilmesi faaliyetlerini sürdürecek.

 MÜHENDİSLİK KADROSUNA BAŞVURU ŞARTLARI

T.C. vatandaşı olmak, 01.01.1989 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak, Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, Erkek adaylar için; askerliğini yapmış, askerlikten muaf veya askerliği tercihen en az 1 yıl tecilli olmak, Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak, Seyahat engeli olmamak; uluslararası projelerde görev alabilecek ve proje terminlerine uygun tempoda çalışabilecek olmak, THY Teknik A.Ş. tarafından yapılacak olan İngilizce sınav ve mülakatında başarılı olabilmek. İngilizce seviyesini 01.05.2017 tarihi itibariyle en az YDS 60, TOEFL IBT 72, IELTS Academic 6 değerlerinde olduğunu belgeleyebilen adaylar tercih sebebi. Üniversitelerin, aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak (yurt dışı üniversitelerden mezun olan adayların bu bölümler için YÖK denklik belgesini ibraz etmesi zorunludur.)

Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği,  Uçak ve Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği

ARANAN NİTELİKLER ŞÖYLE

 Araştırmacı bir kişiliğe sahip, yeni konuları öğrenmeye açık, Teknolojiyi ve yenilikleri takip eden, Aktif sorumluluk ve inisiyatif alabilen, Koşullara kolay adapte olarak çözüm üretebilme becerisine sahip, İletişim ve koordinasyon yeteneğine sahip, takım çalışmasına yatkın, motivasyonu yüksek, Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olan,  İş disiplinine sahip ve zaman yönetimi konusunda başarılı,

BAŞVURU ŞEKLİ VE İZLENECEK YOL

Mühendislik ilanına 01.07.2019 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. İlan kriterlerini sağlayan adaylara, 13.07.2019 tarihinde sınav uygulaması yapılacak.İngilizce dil belgesi sahibi olan adayların ilan başvurusu esnasında dil belgelerini Kariyer.net’te CV’lerine ek dosya olarak eklemeleri gerekmektedir. Çalışma süresince Turkish Technic operasyonunun olduğu tüm yerlerde görevlendirme yapılabilir.

PERSONEL SAYISI 8 BİNİ GEÇTİ

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş,  23 Mayıs 2006 tarihinde, bölgesinde hava taşımacılığında teknik bakım üssü haline gelmek, sivil havacılık sektörüne bakım, onarım ve her türlü teknik ve altyapı desteği sağlamak amacıyla yüzde 100 hissesi Türk Hava Yolları’na ait olarak kuruldu. 2013 yılına kadar Ankara ve İstanbul’da bulunan 4 adet hangar ile hizmet veren şirket, 2015 yılı Haziran ayında Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kurulmuş olan ve 30 dar gövde ve 10 geniş gövde uçağa aynı anda bakım/onarım hizmeti verilebilen THY HABOM ile birleşti. 31 Mart 2019 tarihi itibarıyla şirketin personel sayısı 8 bin 616’ya ulaştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

 1. 4 sene önce

  Thy yönetimi öncelikle siz elinizdeki teknisyenlerin bir kiymetini bilin bir hostesten bile az maaş verdiğiniz (suç teknisyenlerde burda kabin personelinin kusuru yok hak ettiklerini aliyorlardir) hakir gördüğünüz teknisyen camiasinin hakkını iade ediniz!Dünya ortalamasinin çok altinda hatta türkiye ortalamasinin çok altinda verdiğiniz maaaşlardan dolayi utanın! MMC Şefi,MCC personeli ve hat bakım teknisyenleri gibi bir çok yetişmiş personeli hızla kaybediyorsunuz akıllanmıyorsunuz!Teknik olmadan ne o uçaklar güvenle uçar nede para kazanabilirsiniz ground olmuş uçağı isterse feriştahı gelsin uçuramaz!İş işten geçmeden aklınızı başınıza almanızı bu hatadan dönmenizi umuyorum bu değerli zümreye hak ettikleri değeri verin!Gece gündüz yağmur kar çamur demeden çalışan bu zümrenin hakkıni iade edin yoksa çok geç olacak.Git gide eriyor personel kalite düşüyor sonra istesenizde bulamayacaksınız pgs mng onur ats hangar açtıklarinda vay yandıma düşüceksiniz demedi demeyin mobing ve baskılar ytr!

  Cevapla
 2. 4 sene önce

  Uzun yıllardır Thy de çalışan biri olarak şunu söylemeliyim. Kimse buraya(istanbul havaalanı) taşınmaktan mutlu değil. Konuştuğum herkes, ben dahil ayrılmayı düşünüyor. Şimdi ayrıl ozaman diyecekseniz ve önemli konuyu kaçıracaksınız. Ben bunca yıl hatbakıma hizmet vermiş kendi alanımda kendimi iyi geliştirdiğine inanan bir insanım. Düz bir teknisyen değil, arızayı bulabilen wiring yapabilen biriyim. Benim gibi çok insanda kalmadı illaki vardır ama onlarıda kaçıracaksınız. Kendimi büyütmek için yazmıyorum bunları fakat ben gittikten sonra benim yerime 10 kişide 100 kişide alsanız benim yerimi dolduramayacak. Nedeni benim süper olmam değil, dışarıda thy ye gelmek isteyen kaliteli adam bulamayacaksınız. Ve kendini geliştiren herkes bir şekilde buradan ayrılacak. Bence maaşlarda bir iyileştirme zamanı geldi. Ama yapmayacaksınız ve görünen sonu dahada yakınlaştırcaksınız. Günü kurtarmayla bu iş yürümez.
  Saygılarımla

  Cevapla
 3. 4 sene önce

  Herşey indirimli Bilet mi ?????
  Elindeki tecrübeli personeli elinde tutamayıp mobbing yaparak istemediği yere tayin ederek, zorla emekliliğe yönlendirmek!!!? sonra da yeni personel arayışına girmek , çok komik hareketler bunlar , üstüne herşeyi indirimli bilet olarak görmek, sanki uçaklarda ailen ile (5yaşındaki çocuk ile ) koltugun yanyana olacak ve uçacaksın ve döneceksin , bekle gülüm … HerşeyÇokGüzelOlacak ….

  Cevapla
 4. 4 sene önce

  sonrasına da ekleseydiler teknisyenlere insan muamelesi yapılmayıp, çalışıp debelenip lisans alan personelin sırf yetki parası diye verdikleri ufacık farkı vermemek için yetkilendirmediklerini, c/s e doydukları için ellerinden gelen her türlü zorluğu yaptıklarını da yazsaydınız… Bu insanların emeğinde gözünüz olmasın , işi bilmeyen insanların şirket yöneticisi olması bu şirkete zarardan başka bişey değil…

  Cevapla
 5. 4 sene önce

  once elindeki yetismis personelini elinde tutsa keske :) bir teknisyen kolay yetişmiyor :) yenisi gelir.mantigiyla yurur mu acaba

  Cevapla