GENÇ ÖĞRETMEN MÜSLÜMAN OLDUĞU İÇİN UÇAĞA ALINMADI

GENÇ ÖĞRETMEN MÜSLÜMAN OLDUĞU İÇİN UÇAĞA ALINMADI

İngiltere doğumlu 25 yaşındaki öğretmen Juhel Miah, İzlanda’dan ABD’ye seyahat etmek üzere havaalanına gittiğinde hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

Daily Mail’de yer alan habere göre öğrencileri ve diğer meslektaşlarının gözleri önünde küçük düşürüldüğünü ve bir suçlu gibi muamele gördüğünü söyleyen genç öğretmen, havaalanından uzaklaştırılıp köhne bir otele götürüldü. Okul yöneticileri kendisine yeni bir uçuş ayarlayana kadar burada bekletilen Miah, kendisine gösterilen tutumun tamamen utanç verici olduğunu söyledi.

Miah havaalanına vardığında güvenlik kontrolünden geçerken hiçbir problem yaşanmadığını, üzerinin arandığını, uçağa binmek üzere salona doğru gittiklerinde havayolu yetkilileri tarafından ‘uçuş yapmanızda sakınca var’ uyarısıyla reddedildiğini belirtti. Miah’nın el koyulan bavulu kendisine geri getirildiğinde kilidinin açıldığı ve arandığı iddia edildi.

Havayolu yetkililerinin kendisine hiçbir geçerli sebep göstermediklerini, yalnızca Müslüman olduğu için böyle bir olaya maruz kaldığını iddia eden Miah, ABD yeni başkanı Donald Trump’ın uygulamaya koymak istediği seyahat yasağını örnek verdi.

Genç öğretmenin çalıştığı okul, öğrencilerin yaşanan bu olay yüzünden oldukça kötü etkilendiğini ve konu ile ilgili yasal yollara başvuracaklarını açıkladı

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Hosgeldiniz
3 yıl önce

Yeni dunyamiza hos geldiniz.