featured

GAZİ ÇOCUKLARI AHAS İLE GÖKYÜZÜNDE

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Havacılık Kulübü işbirliğiyle, gazi çocukları yamaç paraşütü yaptı. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi üyesi Güneydoğu gazilerinin 8 çocuğu, hayatlarında ilk kez yamaç paraşütüyle uçuş yaptı.
Adana Havacılık Kulübü’nün engelliler ve gazi çocuklarıyla ilgili projelerine destek veren Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı himayesindeki uçuş etkinliği, Kabasakal Köyü Rüzgarlı Tepe’de gerçekleştirildi.
Adana Havacılık Kulubü Başkanı Güner Akkaya, “Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü Bey’in desteği ve Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’nın koordinatörlüğünde, engelli çocuklarımız ve gazi çocuklarımızı içeren 5 sosyal sorumluluk projesini 1 yıla sığdırdık. Başkanımız Hüseyin Sözlü’nün bu konudaki duyarlılığı takdire şayan. Kendileriyle işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
2017’de, Adana Büyükşehir Belediyesi ile benzer konularda işbirliğine devam edeceklerini belirten Güner Akkaya, dezavantajlı gruplara pozitif ayrımcılık konusunda, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerini daima desteklediklerini ifade etti.(haberturk)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir