FETÖ LİDERİ GÜLEN ÇOCUKKEN EN ÇOK TANK VE UÇAK SEVİYORMUŞ

FETÖ LİDERİ GÜLEN ÇOCUKKEN EN ÇOK TANK VE UÇAK SEVİYORMUŞ

FETÖ’nün elebaşı Fethullah Gülen’in en sevdiği oyuncukların uçak ve tank maketleri olduğu ortaya çıktı. İlkokul öğretmeninin ifadelerine göre çocukluğunda asker olmak istiyordu.

Ahmet Tulgar bundan 17 yıl önce Milliyet gazetesindeki köşesinde Fethullah Gülen’e ilişkin çarpıcı bir dosya kaleme aldı.

20 Haziran 1999 yılında Ahmet Tulgar tarafından kaleme alınan “Askerliğe Meraklı” başlıklı yazıda, Fethullah Gülen’in gündelik hayatına dair dikkat çeken bilgiler veriliyor.
FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, Fethullah Gülen’in TSK’ya nasıl yerleştiği tartışılmaya devam ederken, Ahmet Tulgar, Gülen için 17 yıl önce şöyle yazmıştı:
12 Eylül’den sonra hakkında çıkan tutuklama emri nedeniyle altı yıl arandı. 1986 yılında hakkında takipsizlik kararı verildi. 1992 yılına kadar vaazlarını İstanbul ve İzmir’de sürdürdü. Fethullah Gülen’in evine gidenler onun askerliğe olan merakını anlatıyorlar. Evinde çok sayıda uçak ve tank maketi bulunuyormuş. Gülen’in bu merakı yeni olmasa gerek. İlkokuldaki İstanbullu öğretmeni Belma Hanım, ona daha küçücük bir çocukken bir gün teğmen olup, üniformasıyla Galata Köprüsü’nde dolaşacağını söylemişti.
İşte o yazı:

 


Geri
Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.