Erdoğan’ı şaşırtan rakam, duyunca talimat verdi

Erdoğan’ı şaşırtan rakam, duyunca talimat verdi

Ekim ayında Ankara’dan yurtdışına 4 yeni hat açılırken, hatlardaki doluluk oranlarının ise yüzde 80’lerde olduğu ifade edildi. Ankara’ya 5-6 ay içinde 8 yeni hattın daha açılacağı belirtildi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran’dan Ankara’dan yurtdışına günlük 8-10 sefer yapıldığını öğrenince şaşıran Cumhurbaşkanı Erdoğan durumun düzeltilmesi için talimat verdi. Erdoğan’ın talimatı sonrasında Ankaralı iş adamlarının yurtdışı seyahatlerinde yaşadığı uçak sorunu da çözülmüş oldu. Ekim ayında 4 yeni hat açılırken önümüzdeki 5-6 ay içerisinde 8 yeni hattın daha açılacağının müjdesi verildi.

‘ABARTTIĞIMI DÜŞÜNDÜ”

Ankara’nın potansiyelini ortaya koyabilmesi için yurtdışına direkt uçuşların önemine dikkat çeken ATO Başkanı Gürsel Baran Dünya Gazetesi’ne verdiği röportajında şunları söyledi;

“ Göreve geldiğimizden bu yana geçen 15 aylık sürede her çaldığımız kapıda bu konuyu gündeme getirdik. Cumhurbaşkanımız da konu ile çok ilgilendi. En son bizi külliyeye davet etti. Kendisini ziyaret etmeye gittiğimizde Ankara’nın bütün sorunları görüşme fırsatımız oldu. O gün yurtdışı uçuşlarla ilgili Ankara’da günde 8-10 sefer varken İstanbul’da 500 sefer olduğunu söyledim. Abarttığımı düşündü. Sonra birkaç görüşme gerçekleştirip, durumun daha da vahim olduğunu öğrendik. Düzeltilmesi talimatını verdi.Ekim ayındaki toplantımızda Ankara’dan yurtdışına 4 yeni hattın açıldığını duyurduk. Doluluk oranları yüzde 80’lerde. 5-6 ay içinde 8 yeni hat daha açılacak.”

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Anonime katılıyorum

Sevgili Anonim sana gönülden katılıyorum.Yeni moda gazetecilik bu şekilde.Yazılacak birşey bulunamadığı ve aslında haberin özünün 3 cümle olmasından dolayı geri kalmış ülkelerde bu tarz çok kullanılıyor.Biz okulda başlık, giriş, gelişme sonuç öğrenmiştik ama artık bu konu başlık, giriş giriş giriş gelişme, giriş giriş giriş gelişme sonuç şeklinde.Yeni yetme gazeteciler ister beceriksizlik diyelim ister bilmezlik diyelim bu şekilde milleti salak yerine koyuyorlar.haberler brezilya dizisi tadında ”biliyor musun alfonso, alfonso biliyor musun, sana söylüyorum alfonso, efendim? dedimki alfonso biliyor musun,yanibiliyormusun alfonso” ya döndü işler.

Anonim

Aynı cümleyi 5 kez yazmak haberi kabarık gösterse de sıkıcı oluyor ve okuyucuyu “anlama özürlü” yerine koyuyor.