Engelsiz Yaşayanlar Türk Yıldızları İle Buluştular

Engelsiz Yaşayanlar Türk Yıldızları İle Buluştular

Dünya engelliler gününde engelsiz yaşayanlar Türk Yıldızları ile buluştular. Konya’da gerçekleşen buluşmaya çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesi üyeleri, 3 Aralık Dünya Engellileri Günü’nde Türk Yıldızları pilotlarıyla buluştu.

3. Ana Jet Üs Komutanlığında düzenlenen programda, dernek üyeleri, Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde süpersonik uçaklarla gösteri yapan Türk Yıldızları pilotlarını görme imkanı buldu.

Burada Türk Yıldızları uçaklarını da yakından görme fırsatı bulan engellilere, ay yıldızlı akrobasi timinin tanıtım filmi izletildi. Engellilerin, Türk Yıldızları’nın yurt içi ve yurt dışında katıldığı gösterilerden kesitlerin sunulduğu filmi izledikleri sırada, hayranlıklarını gizleyemediği görüldü.

Türk Yıldızları pilotlarının yakından ilgilendiği özel misafirlere, içinde Türk Yıldızları posteri ve anahtarlığının bulunduğu hediye paketi verildi. Engelliler daha sonra pilotlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Engellilere Süpriz Yapıldı

Program sonunda, 3. Ana Jet Üs Komutanlığı Uçak Sistemleri ve Malzeme Yönetim Komutanlığı personeli tarafından alınan 2 adet akülü engelli aracı, Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı’ya teslim edildi.

Daha sonra dernek üyesi engelliler, Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Haluk Şahar ve diğer askeri personel ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Bazı engelliler, hangardaki F16 savaş uçağını yakından inceleme imkanı buldu.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.