El Kaide Dergisi, Uçakları Silah Olarak Kullanmaya Teşvik Ediyor - Airline Haber

El Kaide Dergisi, Uçakları Silah Olarak Kullanmaya Teşvik Ediyor

11 Eylül saldırılarının 20. yılını kutlayan El Kaide dergisi, uçakları silah olarak kullanma taktiğinin “açık bir kapı” olduğunu öne sürerek, saldırganları cesaretlendirdi.

El Kaide destekli Jaysh Al-Malahim Al-Electroni tarafından yayınlanan “Wolves of Manhattan”ın yeni sayısı, “belki iki veya daha fazla kişiden oluşan basit bir grubun” “kafirleri aşağılama yeteneğine sahip” olacağı konusunda ısrar etti.

Dergi, “Lisede okuyan öğrencilerin, bir operasyon yapacak donanıma sahip olmasa bile, gelecek için havacılık alanında uzmanlaşması için fırsat diyor.

Dergi, iç çamaşırı bombacısı Omar Farouk ve ayakkabı bombacısı Richard Reid’i örnek olarak sunarak “uçak operasyonlarının bir silah olarak uçağın yönü ile sınırlı olmadığını” vurguladı. Dergi ayrıca “2009’da bir Amerikan uçağını düşüren bombalı paket operasyonuna” da dikkat çekti, muhtemelen Arap Yarımadası’ndaki El Kaide’ye atıfta bulunarak, Dubai’den Almanya’ya giden UPS Airlines Flight 6’nın 2010’daki kazasından sorumlu olduklarını iddia etti. (BAE uzmanları, kargodaki lityum pillerin bir yangına neden olduğunu belirlemişti).

Grup, saldırganları hedef konumları için, yalnızca Amerikan topraklarında değil, Avrupa ve Asya’daki hedefleri de vurmaya teşvik etti. Dergi, “Yahudilerin ezildiği Tel Aviv’de 11 Eylül gibi bir günün yaşanmasını rüya” olarak nitelendirdi.

Grup, Nisan ayı sayısında Batı’da bir Yahudi, Hıristiyan veya ateist polis memurunu öldüren herhangi bir saldırgana Bitcoin’de 60.000 $ ödül verileceğini, araç saldırıları düzenlemek veya başka bir şekilde kaos çıkarmak için protestolardan yararlanmayı savundu. Sorunun yayınlanmasından günler sonra Jamel Gorchene, Fransa’nın Rambouillet kentinde bir polis departmanı çalışanını ölümcül şekilde bıçakladı; Müfettişler ödül teklifiyle bir bağlantı olup olmadığını söylemese de, Gorchene’nin çevrimiçi terör propagandası kullanıcısı olduğunu kaydettiler.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

FAA ve NASA, zamandan ve yakıttan tasarruf etmek için yeni bir sistem oluşturdu

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.