EKŞİ SÖZLÜKTE THY’NİN SON KABİN UYGULAMASINA TEPKİ

EKŞİ SÖZLÜKTE THY’NİN SON KABİN UYGULAMASINA TEPKİ
 1. 20 nisan 2012 tk1037 18:15 istanbul-budapeşte seferinde gerçekleşmiş olay
 2. 18:15 uçağına 18:00 da alınıp uçak içinde 45 dakika rötar yapma ile bu konunun alakası yoktur. yani insanlar havalandırması yarım çalışan bir uçakta 1 saat bekletiliyor, hadi bunu bir şekilde anladık.
 3. bu süreç içinde kabin personeli sadece business class nahiyesinde takılmış olup arada isteyen bir kaç kişiye su ve fındık ikramı dışında bir şey yapmadı. derken uçak kalktıuçağın yükselmesi ile birlikte normalde ilk 15 dakikada yemek servisi hazırlıkları yapılmaya başlanıyordu, neticede 1 saat 40 dakikalık bir mesafe söz konusu. ancak ilk yemek arabalarının çıkması yarım saati buldu. ve bu saatten sonra hosteslerin gayet uyuşuk ve isteksiz tavırları baş gösterdi. yaklaşık tek sırayı 3-4 dakikada geçtikleri için arkalardan homurtular baş göstermeye başladı ve bu homurtulara, ismini hatırlayamadığım çakma sarışın hostes arkadaş ‘ normalde servise 5 kişi çıkıyoruz, ama 4 e düşürüldük, bu duruma tepkinizi yazılı olarak verin’ diye çıkışlar yapmaya başladı.

  hızlı olmalarını salık veren herkesi, örgütleme çabasına giren bu hostes arkadaş, gerek ingilizce, gerek türkçe olarak sayılarının 4 e düşmesinden dolayı ikramların yavaş gittiğinden bahsetti durdu. ve sayının 5 olması yönünde dilekçe talebinde bulundu. bu arada sayıyı istese 5 leyecek kabin şefi ayhan bey olaylara seyirci kaldı.

  kaptan pilotun ‘alçalıyoruz’ talimatından sonra, normalde kapanması gereken yemeklikleri açık tutturan ve irtifa 2 bin metre civarındeyken halen dilekçe talep edip insanların istediği yemeğe veya içeceklere yok çeken kabin ekibi, ‘ kaptan koltukları dik konuma çektirip masa kapattırırken yemek mi dağıtıyorsunuz?’ sorusuna mavi ekran vermekle meşgulken, kabin şefi ayhan bey tüm tepsilerin koltuk altlarına bırakılmasını istedi. netice olarak şu manzara ile iniş yapıldı ;

  http://c1204.hizliresim.com/w/s/4vdsp.jpg

  bazı insanların bu tepsilere basarak koridora çıkması, bazılarının koltuklara dökmesi, bazılarının ise bastığı tepsileri kırması, koridorda gezinen tepsiler gibi güzel bir manzara ile macaristan topraklarına inen tk1037, uçaktaki turistlerin fotoğraf makinalarına ve videolarına bolca malzeme verdi. ben de çakma sarışın hostesi kırmayarak dilekçemi ulaştırma bakanlığı, thy müdürlüğü gibi yerlere göndereceğim. ancak bu dilekçenin konusu; sayımız 1 eksildi diye akıllarınca kazan kaldıran ayhan bey şefliğindeki kabin ekibinin, iniş esnasında alçalan uçakta yemek dağıtarak yolcu güvenliğini tehlikeye atması olacak. gereken yerlerde de şahitlik yapacağım.

  dönüş hattında 3 kişilik kabin ekibi yarım saatte işi bitirdi ve çayımızı bile içtik.

  not : uçakta beleş yemek yiyemedi diye ayarlayacaklar için; uçaktan indim hard rock cafe’ de öküz gibi yemek yedim. uçağa yemek ısmarlarım la ben.

  (galahad, 24.04.2012 22:23 ~ 22:27)
 4. şimdi ben olayın aslını açıklıyayım. thy klasik akp parti para kazanma taktiği olan taşeron işindetgs ve habom adı altında parayı kırdıktan sonra gözünü kabin memurlarına dikti. bu çalışanların maaşları çok geldiği için uçak başına düşen personel sayısını %20 azalttı. 5 iken 4’e 12 iken 10’a düştü. bununla yetinmedi , dediğim gibi taşeron olarak sözde part time kabin görevlisi alacaklar. tabi bunların fazla uçuş ücretleri ikramiyeleri , yok. maaşlar zaten normal memurların üçte birine denk.yani efendim kabin memurlarının üzerindeki yükü artırdıkları gibi zamanla bunları sudan sebeplerle olmadı yaştan kovup yerine ucuz işçi alacaklar. muhtemelen de kabin memurları çaktırmadan bu şekilde işi yavaşlatarak en başta artan iş yükünü milletin gözüne sokmaya çalışıyordur. dedikleri gibi gidin thy’ye şikayet edin bu resimleri koyun sağa sola belki messi’ye rooney’e vereceklerine paraları senin benim komşum arkadaşım kabin memurlarına verirler ki sanmıyorum.

  akp partiden geliyor ‘taşeron ile ucuz işçi candır’

  (967521122, 24.04.2012 22:37 ~ 22:38)

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=20+nisan+2012+thy+ikram+rezaleti

Geri
Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.