featured

Ekonomi sınıfı için yeni proje! “Çift katlı koltuk”

 

Alejandro Nunez isimli tasarımcı uçak koltukları için yeni bir fikir geliştirdi. Ünlü havayolları ve koltuk imalat şirketleri ile görüşen Nunez’in projesi uçaklarda yeni bir dönemi başlatabilir.

Uçakların ekonomi sınıflarında çift katlı koltuk dönemi başlıyor. Hayata geçirmek için havayolları şirketleri ile görüşmelerini sürdüren projenin tasarımcısı bunun uygun bütçeli seyahatlerde devrim yaratabileceğini düşünüyor.

Nunez, birbiri içine geçmiş iki kattan oluşan yeni tasarımı ile üst kabini ortadan kaldırıyor. Bunun yerine, yolcuların kabin bagajlarını yerleştirmeleri için üst ve alt seviyeler arasında boşluk tasarlayan Nunez, iki katta da bacakları uzatabilecek alanlar olduğunu söyledi.

Delft Teknoloji Üniversitesi’nde geliştirilmekte olan yeni bir uçak konsepti olan Flying-V uçağı için tasarlanan projenin şimdi bir Boeing 747, Airbus A330 veya herhangi bir orta ila büyük geniş gövdeli uçakta uygulanabileceği düşünülüyor.

“EKONOMİ SINIFININ GELECEĞİ”

Projesi hakkında CNN Travel’a konuşan tasarımcı Alejandro Nunez, “Daha önce sorsaydınız, belki de sadece bir üniversite projesidir derdim. Şimdi sorsaydınız, onca zor çalışma ve birçok insanın çabalarından sonra şimdi bunun daha çok bir gerçeklik olduğunu söyleyebilirim. Bunu ekonomi sınıfının geleceği olarak görüyoruz” dedi.
“Şu anda pazara elimizdekileri gösteriyoruz. Pazarın gelip bize bundan sonra ne yapmamız gerektiğini söylemesine izin veriyoruz” diyen Nunez tasarımı için büyük havayolu şirketleri ve koltuk üreticileriyle görüştüğünü açıkladı

Projeyi geliştirmesi için yatırım alan Aljeandro Nunez yeni tasarımını Almanya’nın Hamburg kentinde sergiledi. Nunez’in tasarımı olumlu ve olumsuz eleştiriler aldı. Tasarımı deneyenlerin bir kısmı yeniliğe hayran kalırken bir kısmı klostrofobik olduğu gerekçesiyle tasarımı eleştirdi.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ http cdn.cnn .com cnnnext dam assets 220614113121 02 chaise longue Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ http cdn.cnn .com cnnnext dam assets 220614113219 03 chaise longue Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ http cdn.cnn .com cnnnext dam assets 220614113258 04 chaise longue Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ http cdn.cnn .com cnnnext dam assets 220614113425 06 chaise longue Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ http cdn.cnn .com cnnnext dam assets 220614113506 07 chaise longue

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    birincisi yüksek olan koltuk sebebiyle başüstü dolabına yer kalmıyor. ikincisi çarpma testlerinden geçmesi imkansız tasarımın. bu mağarada uçacak adamı bulmakta ayrı bir problem olur.

    Cevapla
  2. 2 sene önce

    “Alt katta oturacaklar” için sağlanan hacim oldukça dar ve klostrofobik değil mi???

    Cevapla