Ege’ye 5 Büyük İlden Tarifeli Sefer Müjdesi

Ege’ye 5 Büyük İlden Tarifeli Sefer Müjdesi

GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Ankara ile Dalaman Havalimanı arasında başlatılan ve haftada 7 gün kesintisiz sürdürülen direk tarifeli seferlerin rayına oturduğu ve yeni hedeflerinin ülke genelindeki 5 büyük il olduğunu açıkladı.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu; 15 Nisan 2015 yılında Marmaris’te düzenlediği İç Pazar Turizm Şölenin bir uzantısı olarak ülkenin önde gelen havayolu firmalarının kapılarını aşındırmaya devam ettiklerini ve yurdun dört bir köşesinden Dalaman havalimanına tarifeli uçak seferleri koymaları konusunda yoğun çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek bu konuda önemli gelişmeler kaydettiklerini söyledi.

Göreve başladıkları günden itibaren bölge turizminin geliştirilmesi için Havayolu firmaları ile çok sıcak temaslar kurduklarını aktaran GETOB Yön. Kur. Bşk. Bülent Bülbüloğlu; “Turizmde iç pazara ayrı bir önem verdiklerini ifade ederek, tatillerini bölgemizde geçirmek üzere gelmek isteyen tüm misafirlerimizin havayolu seçeneğini kullanarak zahmetsizce ve kısa sürede bölgemize ulaşmalarını sağlayabilmeleri açısından Dalaman Havalimanına aktarmalı değil direk tarifeli uçak seferleri konulmasını temin edebilmek için Muğla Valiliğimizin destekleri ile bölgemizin önde gelen STK’larının katkılarıyla havayolu şirketi yetkilileriyle defalarca görüşmeler yaptık” dedi.

GETOB’un ısrarlı çabaları sonucunda AnadoluJet’in Ankara’dan Dalaman’a haftada üç seferle başlayan direk tarifeli seferlerin mükerrer defalar yapılan görüşmelerle haftanın yedi günü olarak sürdürülmeye başladığının altını çizdi.

Ankara tamam, şimdiki hedefimiz 5 büyük il.

Türkiye’nin birçok ilinden Ankara aktarmalı Dalaman seferlerinin yapıldığını belirten Bülbüloğlu asıl hedeflerinin Trabzon veya Samsun, Adana, Gaziantep, Eskişehir, Diyarbakır gibi büyük illerimizden Dalaman’a karşılıklı direk tarifeli seferler konulmasını sağlamak olduğunu bu yönünde mücadele verdiklerini söyledi.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Hüseyin Özdoğan
1 yıl önce

Eskişehir nedir yahu 🙂 hiçbir yere, İzmir’e bile sefer olmayan Eskişehir’den Dalaman’a sefer nasıl olsun? Bari Bursa filan deyin de, hiç değilse hem mesafe var, hem de 4 katı nüfus var, hiç değilse uçak doldurabilecek kadar yolcu çıkar.