Dünyanın en iyi bakım merkezi: THY Teknik A.Ş.

Dünyanın en iyi bakım merkezi: THY Teknik A.Ş.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Karaman dünyada havacılık bakım merkezlerinin takip edildiğini belirterek, “Dünyada en iyi bakım merkezi seçildik. Geçen sene Lufthansa Hava Yolları’ydı, bu sene her halde onları biraz geçtik” dedi.
Gebze Belediyesi Kültür Merkezi’nde dün ‘Türkiye’nin İlk Yerli Uçağı Çalışmaları'” konulu konferans veren Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Karaman, 2015 yılındaki hedeflerinin 1 milyar dolar olduğunu, ancak 1.2 milyar dolara çıkarak hedefinin üzerinde bir sonuç aldıklarını söyledi. Karaman, “Ciddi bir maliyetimiz olmasına rağmen, Havacılık Bakım ve Onarım Merkezi gibi 550 milyon dolarlık bir yatırımı finansa etmemize rağmen, beklentinin üzerinde ciromuz oldu. 2016 yılında ise hedefimizi yüzde 10 artırmayı planlıyoruz. Şu anda hedefimizi ay ve ay takip ediyoruz. Hedefimiz tutuyor ve hedefin üzerine de çıkacak diye korkuyoruz. O zaman hedefleri korkak belirliyorsunuz diyecekler diye korkuyorum” dedi.
THY’nin havayolu olarak ilk 4-5’te olduğunu söyleyen Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Teknik olarak ise dünyada yedinciyiz. 7 derken, şunu kastediyorum; Türk Hava Yolları’na başladığımızda 2002’de belki 15-20’nci, belki de hiç sıralamada bile değildik. Şu anda ise 7’nci sıradayız ve hedefimiz ilk 5’e girmek. Onun üstüne çıkabilir miyiz, olabilir ama bu 2020’de görülen bir hedef değil. Daha sonraki dönemlerde olacak bir hedef. Filomuza her yıl 30-40 uçak katılır. Planımız 2018’de 450 uçaktı. Bu revize edildi 500 uçağa çıktı. Daha da devam eder. Şunu belirteyim bu seneki uçak sayımızı biz 2018’de planlıyorduk. Yani 2018’e 2015’te ulaştıysak, biz 2018’de 2020’deki sayıyı buluruz. Şu an 300’ncü uçağımız tescil oldu. İlk yerli uçağımız için projenin bekleme tarihi 2018, 2020’lerde planlanıyor. Fakat tabi bu sertifikasyon süreci ne kadar sürecek. Bizim kontrollerimiz dışında. İlk ticari uçuşlara ne zaman başlar derseniz, müşteri bulmak lazım öncelikle.”
Ahmet Karaman dünyada havacılık bakım merkezlerinin takip edildiğini belirterek, “Dün gelen bir haberle dünyada en iyi bakım merkezi seçildiğimizi söylediler. Dünya birincisi seçildik. Geçen sene Lufthansa Hava Yolları’ydı. Bu sene her halde onları biraz geçtik. Biraz Lufthansa bu işe bozulacak ama yapacak bir şey yok. Biz bile çok olduk. Halen bu kadar iyi olduğumuzu düşünmüyoruz ama daha iyi yapmamız lazım diye düşünüyorum” dedi.

Geri

14
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
thch

İkilik yapıp Habom- TEKNİK Birleşmesi Sırasında yüzlerce teknisyen Tekniker İşten Uzaklastirdiniz Bunların hesabını nasıl vereceksiniz.

:)

Ulan gece gece güldüm. Çalışmayan takımlar kalibresiz torkmetrrler. Sence bu nasıl bence gider mantığıylamı iyi olduk? En iyisi bizsek vay bu havacılığın haline

Guest

Sen kendince dünyanın en iyisiyiz diye övün ama teknisyenlerin dünyanın en kötü şartlarında çalışsın yemişim öyle en iyiliği!!!

şaka

şaka sandım:) kim seçmiş acaba

7/16 uzun lokma

Olm said biraz yavaş salla. Yok başteknisyen mühürü ceplerde geziyormus da mış mış muş muş da. Line da eksik c/s le o uçaklar sefere nasıl rotasız gidiyor hiç düşündün mu? Hayatında is yoğunluğundan yemeğe gidemedigin oldu mu bu şirkette? Line da kazan kaynayaligi çok oldu paşam. Bırak teknisyeni vardiya şefleri gidiyor. Gittikleri şirkette hava yolları pegasus teknik a.ş veya atlas teknik a.ş veya da Qatar technic filan değil direk hava yolları şirketlerine gidiyorlar. En azindan bizde ki gibi (teknik a.ş) üvey evlat degiller.gidenlerde cok pararlara gidiyo diye dusunulmesin. Huzura refaha ve acaba yarin ne olacak diye dusuncesi olmamasina gidiyorlar ayrica… Devamını oku »

Line

Thy teknik tarihinin en kötü gunlerini yasiyor neyin kalitesinden bahsediyor bu adam ucak defterlerini kontrol edin bir adamin 10 farklı imzasini gorursunuz…. line da bas teknisyen muhurleri geclerin cebinde…kabin icinde bas teknisyen gunde nasil 30 40 ucakta ariza kapatıyor bunu bir arastirin kaliteyi gorursunuz…

tebrikler

ödüle layik görüldüğü haberini bende okudum Tebrik ederiz

Teknisyen

Yine fıkra anlatıyor

Yeşim

Lufthansa bu işe bozulacakmış:)))))) çok güldüm ya

Hasan

Birisi bunları durdursun:))) En iyi mi? bırak allaaasen