Dünyanın en büyük havacılık göçü! 45 saat sürecek…

Dünyanın en büyük havacılık göçü! 45 saat sürecek…

29 Ekim 2018’de tüm dünyaya armağan edilecek İstanbul Yeni Havalimanı (İYH), hizmete açıldığında Türkiye’yi turistik değerleri ve ticari potansiyeliyle Türk halkına yakışır bir şekilde temsil edecek. Tasarımı ve geliştirdiği projeleri henüz açılmadan ödülleri toplamaya başlayan İstanbul Yeni Havalimanı, Türkiye’nin ekonomisinin de gücüne güç katacak.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışına 3 aydan az bir süre kaldı. Yeni Havalimanı’nın açılmasıyla 1953 yılından bu yana hizmet veren Atatürk Havalimanı da taşınacak. Taşınmanın 45 saatte tamamlanması hedefleniyor.

“DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVALİMANI GÖÇÜ OLACAK”

Dünyanın en büyük havalimanı 29 Ekim’de açılıyor. Dünyanın en büyük havalimanı göçü olacağı ifade edilen taşınmada binlerce tır faaliyet gösterecek. Taşınma işlemi 30 Ekim saat 03.00’te taşınma işlemi başlayacak, ve 31 Ekim saat 23.59’da taşınma işlemi sona erecek. 14 bin 139 adet yer hizmetlerinde kullanılacak teçhizat taşınacak, birinci olarak THY dışındaki havayolları taşınacak, daha sonra THY’nin ve TGS’nin taşınması planlanıyor. Taşınma işleminden sonra ise Atatürk Havalimanı ‘Millet Bahçesi’ olacak.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Administrator
1 yıl önce

İstanbul Yeni Havalimanı değil, Sultan Abdülhamid Han Havalimanı.

avjtds
1 yıl önce

dünyanın en büyük havalimanı göçüğü okudum nedese