Dreamliner’ın son görüntüleri

Dreamliner’ın son görüntüleri

Milli Bayrak Taşıyıcı Türk Hava Yolları yeni uçağını Skylife Business’ta tanıtarak yeni fotoğraflar paylaştı;

Misafirlerini dünyada en fazla ülkeye Avrupa’nın en genç filolarından biriyle ulaştıran Türk Hava Yolları, filosunun en yeni üyesine Şehit Eren Bülbül’ün memleketi olan “Maçka” adını verdi.

Türk Hava Yolları’nın Boeing’e 5’i opsiyonlu olmak üzere 30 adet olarak sipariş ettiği 787-9 Dreamliner’ların ilki TC-LLA kodlu kuyruk tesciliyle filodaki yerini aldı.


Uçağa Perge, Asos, Göbeklitepe ve Zeugma isimlerinden birini vermek için sosyal medyada bir seçim başlatıldı. Ancak takipçilerden gelen yoğun istek üzerine bayrak taşıyıcı havayolu 787-9 Dreamliner’a, şehit olan Eren Bülbül’ün memleketi “Maçka” ismini verdi. Maçka, ilk uçuşunu Trabzon’a yapacak ve Türk Hava Yolları Eren Bülbül’ün ailesini ziyaret edecek.


Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, 787-9 Dreamliner’ın teslimini değerlendirirken bu uçağın yolculara ve Türk Hava Yolları’na vereceği katkıları öne çıkardı: “Yeni nesil uçaklarımızı filomuza katmakla büyüme stratejimizi hız kesmeden sürdürüyor, dünyadaki diğer tüm havayollarından daha fazla uluslararası varış noktasına uçma taahhüdümüzü yeniliyoruz. Gelecek vizyonumuz çerçevesinde, 787-9 Dreamliner’ların filomuza eklenmesi ile yeni ufuklara ulaşacak olmak bizleri heyecanlandırıyor. Bu uçağın sahip olduğu ileri teknoloji, yakıt verimliliği ve yolcu merkezli kabin tasarımının misafirlerimizin hava ulaşımında öncelikli tercihleri olarak kalmamıza ve önümüzdeki yıllarda da sınıfının en iyisi deneyim sunmamıza katkısı büyük olacak.”

787-9’da Neler Var?

Dışarıdan bakıldığında Boeing 787-9, zarif çizgileri, geniş pencereleri ve uçuş sırasında yukarı kıvrılarak yay görünümü alan son derece esnek kanatlarıyla dikkat çekiyor. Geniş gövdeli, çift motorlu ve uzun menzilli bir uçak olan Boeing 787-9’lar Türk Hava Yolları’nın uzak destinasyonlarında hizmete girerek sizlere daha konforlu bir seyahat deneyimi yaşatacak. Uçağın üretiminde yüksek oranda kompozit kullanılmış olması kabin içinde yüksek nemli bir ortam sağlıyor. Boeing 787-9’lar kendi sınıfındaki uçaklara oranla en büyük pencerelere sahip bu da yolculuk keyfini maksimuma çıkaracak güzel bir ayrıntı. Bu pencerelerde perde yok. Güneş ışığı sizi rahatsız ederse camları karartmanız yeterli.


Kabin İçinde Türk Hava Yolları İmzası

Türk Hava Yolları bu uçakları sizlere daha iyi hizmet verecek şekilde yeniden tasarladı. Küresel taşıyıcının iştiraklerinden TSI Aviation Seats üretimi olan rahat koltuklar, daha geniş koltuk aralıkları, baş üstü dolaplarına kullanım kolaylığı getiren düzenlemeler, kilitli saklama üniteleri, USB ve fişler için bağlantı noktaları gibi birçok geliştirme yolculuğunuza kolaylık katacak. Kabin içi tasarımı ise Türk Hava Yolları’nın marka kimliği Flow (Akış) felsefesine uygun dekorlarla düzenlendi ve gözlere hitap eden bir tasarıma imza atıldı.

Türk Hava Yolları Ekonomi Sınıfı kabinine 44 cm genişliğinde rahat koltuklar yerleştirdi ve 3-3-3 şeklinde sıraladı. Koltukların arasındaki diz mesafesi 78 cm; bu da sizlere rahat bir hareket ortamı sağlarken 18 inçlik HD video ekranı ve dokunmatik özellikli kumanda, yolculuklarınıza eğlence ve keyif katacak.

“Turkuaz Dalgalar” aydınlatması kabin içinde estetik ve dengeli ışık oluşturuyor. Türk Hava Yolları tasarladığı bu ferah ortama leziz ikramlarla daha da renk katarak sizlere mutluluk verecek bir seyahat deneyimi yaşatacak.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments