featured

DHMİ’de mühendis ve mimarlar da müfettiş olabilecek

DHMİ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliği’nde değişiklik yapıldı. Yeni yönetmelik 03.02.2021 tarih ve 31384 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yapılan değişiklikle, Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri ve diğer ilgili mevzuat uyarınca gerekli güncellemelerin yapılmasının yanı sıra, mühendis ve mimarlara da müfettiş yardımcısı olma imkânı sağlandı.

TEKNİK DONANIMLI MÜFETTİŞ İHTİYACI GİDERİLECEK

Yolcu dostu uygulamalarıyla havalimanı işletmeciliğinde bir dünya markası haline gelen DHMİ, Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerine imza atarak ülkemizin önemli yatırımcı kuruluşlarından birisi oldu. Bunun yanı sıra kuruluşumuzda işletmecilik bakımından özellik arz eden teknik nitelikli hizmetlerin verilmesi, bu alanda bilgi ve donanıma sahip müfettiş istihdamını zorunlu hale getirdi.

Vizyoner bir yaklaşımla yapılan yönetmelik değişikliği ile Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler mezunlarının yanı sıra mühendislik ve mimarlık eğitimi almış olanlara da müfettiş yardımcılığı yolunun açılması önemli bir ihtiyacı karşılamış oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 3 sene önce

  Sektör deneyimi olan havacılık mezunu genç elaman kalır su ürünleri mezunu adam DHMİ müfettişi olur artık şaşırmayız yeni Türkiye hak hukuk adelet nerede

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  teknisyen arkadaslar aircraft maintenance engineer olarak basvurabiliyor mu kendileri dunyada title olarak boyle imis muhendis olarak gorunuyorlarmis

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Allahın izniyle görürsün ilerde kim başvurabilecek, kim bavuramayacak

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  DHMİ yatırımcı bir kuruluş, mesela inşaatla ilgili teknik denetimlerde deneyimli inşaat mühendislerinin, elektronikle, elektrik altyapısıyla ilgili elektrik ve elektronik mühendislerinin teftişte görevlendirilmesi kararı yerindedir.

  Cevapla