DHMİ ARFF ÇALIŞANLARI HAKKINI İSTİYOR

DHMİ ARFF ÇALIŞANLARI HAKKINI İSTİYOR

Bir iş yerinde birbirinden çok farklı ücretler her zaman için problem yaratır. Her iş yerinde farklı görevler vardır. Bu görevlerin hepsi adeta birer zincir baklası gibi birbirine bağlanmıştır. Siz bu zincirden görev bekliyorsanız en zayıf halkaya dikkat etmek zorundasınız. Zincirinizin en zayıf halkası kadar güçlü olacağını unutmamak gerekir.

DHMİ de bu zincir halkalarının bozulması 2005 yılında başladı. 2005 yılında başlayan ve ancak 2010 yılında değişiklik içeren havacılık tazminatı ödemeleri zincirin halkaları arasında sorun yarattı. Şüphesiz bir işletmede her çalışana eşit ücret ödemek de yanlıştır. Bu konudaki eşitlik aslında eşitsizliğin ta kendisi olup bu tür bir uygulamayı zaten hiç bir çalışan istemez. Örneğin; O işletmede bir doktor veya mühendis çalışıyorsa kalkıp ta her hangi bir hizmet aracı kullanan kişi benim maaşım o doktor kadar olmayı savunmaz ve savunmamalı da.

Bu konuda adaletli bir ücret dağıtımı yapacak olan ve alt-üst rakamlarını belirlemesi gereken makam o kurumun en üst yönetimidir. Ancak, konu maaşlardan farklı olarak her personelin aynı oranda katkıda bulunduğu bir alana yönelik olunca işler karışıyor. Dolayısıyla havacılık tazminatı ödemelerinin kesin olarak hakkaniyetli bir dağıtımının yapılması gerekiyor.

DHMİ’de Avrupa Hava seyrüsefer Emniyeti teşkilatı belirli grupların, personel maliyetlerinin tamamını karşılıyor. Bu 1. grup olarak gösteriliyor.  Yine aynı teşkilat bazı kadro ve pozisyonlarda çalışanların ücretlerinin belirli bir kısmını karşılıyor. Bu da 2.Grup olarak gösteriliyor. Diğer çalışanlardan, ARFF ler ise her nedense teknik hizmetler olarak kabul edilmeyip, genel idari hizmetler olarak gösterilip,ücretleri hiç karşılanmayan yani en-route olarak tanımlanan seyrüsefer hizmetlerine yakından uzaktan katkı sağlamayan grup olarak adlandırılan 3.Grupta yer alıyor.

Kuleye teknik bir durumdan dolayı acil iniş talep eden pilottan sonra kim alarma geçiyor? Acil İniş öncesi pistteki olması gereken tüm güvenlik önlemleri kim koordine ediyor. Bu soruların tümünün cevabı ARFF’dir.

Peki, ARFF’nin en route’la ilişkilendirilmemesi mantıklı mı? Bunun yanıtını yöneticilerin vermesi gerekiyor. Kaldı ki 2015 ve 2016 yıllarında Cumhurbaşkanı, Başbakan ve ilgili Bakanlarca imzalanan finansman kararnamelerinde ARFF personel alımı serbestliğe kavuşturulmuş ve burada diğer tanımlı meslek gruplarıyla birlikte ARFF çalışanlarının da maaşlarının kısmen veya tamamen uluslararası kuruluşlar tarafından karşılandığı net olarak belirtildiği benim aldığım duyumlar içerisinde…

Bunların yanı sıra ben genel idari hizmetler ifadesine takmış bulunuyorum.

Bu çalışanlar lavabo mu temizliyor? Yoksa binalarda musluk tamiri veya bina içi ufak, tefek elektrik arızalarına mı bakıyorlar? Benim bildiğim genel hizmetler uçakla ilgisi olmayan görevlerde yani yan işlerde çalışanlardır. Bürolar ve binadaki işlere bakarlar. Apron’a çıkmazlar.

DHMI, ARFF leri en kritik ve uzmanlık dalı olan, kırım veya kaza geçiren uçakların kurtarılma ve yangın söndürme işlerinde çalıştırıyor. Bu nedenle bu grubun KESİNLİKLE idari hizmet olarak görünmemesi teknik hizmetler sınıfına alınması gerekir. Keza, Apron trafik memurlarının görevi de genel hizmetler olarak gösterilemez.

Hepinizin hatırlayacağı üzere Katmandu’da pistten çıkan THY uçağının kurtarılması, İstanbul Atatürk Havalimanında motoru yanan THY uçağının piste inişinin hemen ardından başarılı şekilde yangının söndürülmesi ve yine İstanbul Atatürk Havalimanında aprona akan yakıtın alev almadan kontrol altına alınması genel idari hizmetler midir?

Kendilerine verilen araç, gereç, ekipman ve kullandıkları malzemeler teknik içerikli konulardır. Bilhassa pistte kalan bir uçağın kurtarılması çalışmalarında bizzat gözlemlediğim ARFF lerin yaptığı görevin son derece önemli olduğunu yakinen bilenlerden biriyim. Meslek hayatımda birçok uçak kırımında birlikte çalıştığım bir gruptur ARFF.

Kısaca; Havacılığın olmazsa olmazları oldukları kesin. Onlarda havacıdır ve madem bir havacılık tazminatı var. O halde diğer havacı olan gruplar gibi onlarda belirli bir tazminatı hak eder.

Hiç unutmam. Eskiden Hava Trafik kontrolü arkadaşlarında sorunları çoktu. Maddi konularda iyileştirme beklediler. Haklılardı da… Çünkü Eurocontrol tarafından bu hizmeti yapanların ücretleri ödeniyor ama kendilerine Eurocontrol’dan gelen para yansıtılmıyordu. Sonunda bir takım iyileştirmelerle bir nebzede olsa düzeltildi. Ancak, DHMİ bir hata yaptı. İş barışının ve aidiyet duygusunun çok önemli olduğu bu kurumda diğer çalışanları unuttu. Onlara trafik kontrolörlerin ücretlerinin Eurocontrol tarafından geldiğini söyleyerek yolu yokuşa sürdü.

Sevgili DHMİ yönetimi; Bir kurumdaki çalışanların bazılarının Eurocontrol tarafından desteklenmesi,maddi olarak şüphesiz önemli bir artıdır. Ancak siz diğer çalışanlarınıza, onlar parayı Eurocontrol den alıyorlar ben ne yapayım diyemezsiniz.

İş barışı adına dengeleri sağlamalı ve Eurocontrol tarafından tazminat ödenmeyen görevlilere sizin kendi bütçenizden bunu ödemeniz gerekir. Aksi takdirde diğer çalışanlar kendilerinin üvey evlat gibi görür. Bir zamanlar SHGM de aynı durumda idi. Maaşlar düşüktü ve ne kontrol pilotu nede teknisyen bulabiliyorlardı.

Ne yaptılar?

Bir şekilde bakanlıkla görüşerek bu problemi çözdüler ve şu anda dışarıdan eleman alabilecek konumdalar.

DHMİ benim bildiğim kadarı ile Türkiye’deki kurumların en çok kazananı.

Sorunları bana ileten çalışanlar çok şey de istemiyorlar. 3. Grubu iptal edin olsun bitsin.

Bu konunun mutlaka bir çözümü vardır ve sanırım yeni genel müdür bu konuyu çözecektir. Çalışanların beklentisi bu konuda yüksek görünüyor. Yeni genel müdürü tanımam etmem. DHMİ’nin forumunda merhabalaştık o kadar. Ancak anlatılanlar çözüm odaklı biri olduğu şeklinde ve çalışanların sorunlarını bizzat dinliyormuş. Sorunları dinliyorsa zaten sorun yok. Çünkü aklın yolu birdir.

Ben bu küçük sorunun çözüleceğini düşünüyorum.

Tabii ki tüm gelişmeleri sizler gibi bende izleyeceğim. Umarım hakkı yenenlerin hakları verilir…

 

Geri

131
Kimler Neler Demiş?

avatar
118 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Teşekkür ederim.Utanmayın Konu başlığına CevabenŞaklavan diyen dallamabide gitmişşaklavanlar Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

ARFF adına yaptığınız tüm tespitler doğrudur. Sizin aracılığınızla artık kangren haline gelen tazminat konusunun Yönetimimiz tarafından ivedilikle çözülmesini bekliyoruz. Size de duyarlılığınız için teşekkür ederiz.

5

0
Arff antalya
Ziyaretçi
Arff antalya

Tesekkurler.. Yillardir suren bu psikilojik haraket artik son bulmali kurumun ayririci politakasini her ise gittigim gun hissetmek istemiyorum..

3

1
Cevapsız Sorular...
Ziyaretçi
Cevapsız Sorular...

Havacılık Tazminatının tek maddi delili Avrupa Havaseyrüsefer Emniyeti Teşkilatının Maliyet Prensipleridir. Kanaatimce bu prensipler Havayolu Şirketlerinin Temsilcileri, Havaalanı İsletmelerinin Temsilcileri ve Hakem veya düzenleyici görevde bulanan Eurocontrol Temsilcilerinin imzalı bir bağlayıcı dökümanı ile oluşturulur. Fakat bu dökümanın ingilizce ve türkçe metinleri sır gibi saklanmakta. En-route teriminin kaynağını aldığı Dokuman 9082’de ARFF, Yaklaşma Hava Trafik Kontrolörleri ,Teknik Birimler vs. ile birlikte ”Fire and Ambulances in attendence”ibaresiyle geçmekte. Ambulans hizmetlerinin tüm dünyanın tersi bir şekilde güvenlikle birleştirilmesi ARFF’ yi dışarıda bırakmak için mi? Emergency durumlarda havadaki bir uçağın yerdeki ARFF Yetkilisi ile görüştürülmesi yer hizmeti mi? Şayet yer hizmeti ise yerdeki Havatrafik… Devamını oku »

Utanmayın
Ziyaretçi
Utanmayın

Belki de; Harun Yilmaz gibi Arff Şefi olduğunu söylemekten utanan meslektaşlarımız yüzünden arff bu durumdadir.

1

1
Haksızlık etmeyin
Ziyaretçi
Haksızlık etmeyin

Neden Harun Şef Arff Şefi değilde Arff’de Şef yazdı bilmiyorum.
Ama kendisi Arff’ye katkı sağlayan bir kaç Şef ten biridir. Arff Şefi olmaktan utanmaz.

3

0
Utanmayın Konu başlığına Cevaben
Ziyaretçi
Utanmayın Konu başlığına Cevaben

Utanmayın konu başlığı ile bizzat benim ismime değinerek yazmış olan kişiye cevaben yazıyorum.. Öncelikle şunu bilmenizde fayda var, ben bizzat kendi ismimi kullanarak yorum yapmaktayım. Kendinden emin insanlar değişik isimler kullanmazlar. Özellikle birisine sataşmada bulunacaksanız muhattap alınacak gerçek bir kimlik belirtmeniz muhatabiyetinize konu yorumunuzdaki haklılığınız açısandan çok önemlidir. Devlet Personel Başkanlığı kurumumuza şef kadrolarını parantez kullanmaksızın 600 unvan koduyla Şef olarak ihdas etmektedir. Kurumumuz ise söz konusu şef kadrolarına yapılan atamalarda şef kadrolarının yanına görev yapılan birimin adını parantez içine almak suretiyle hukukiliği tartışmalı olarak atamayı gerçekleştirmektedir. Kurumumuzun bu uygulaması ARFF Birimlerinde görev yapan şefler üzerinde, Havacılık Tazminatı ödenmesine ilişkin… Devamını oku »

tzxarff
Ziyaretçi
tzxarff

Çok teşekkür ederiz bu yaklaşımınız için. Umuyoruz kurumumuz bu mağduriyeti giderecektir.

1

0
ARFF
Ziyaretçi
ARFF

Sefa bey,yıllardır süregelen bir haksızlığı dile getirdiğiniz için teşekkürler. ARFF camiası olarak hiç bir zaman başka bir meslek grubununtazminatını istemedik istemeyiz ancak olmayan adaleti istiyoruz. aynı çatı altında çalışıyorsunuzş aynı binada aynı masada yemek yiyorsunuz ama biri havacılığa hizmet ediyor diğeri etmiyormuş. neymiş ücret karşılanmayan grupta yer alıyormuş. Böyle bir saçmalık olamaz.

1

0
ARFF ARFF ARFF
Ziyaretçi
ARFF ARFF ARFF

Kaleminize sağlık hocam. Bize yapılan haksızlıklar insallah olumlu neticelenecektir. ARFF Memurları olarak Sayın Genel Müdürümüz den umudumuz aşikârdır. Birlik ve beraberlik temennisiyle…

0

0
Terminal elektronikcisi
Ziyaretçi
Terminal elektronikcisi

Ben elektronikciyim terminalci olacaksin dediler seyruseferde hizmet.yapan elektronikciden 2000 tl az maas aliyorum ikimizinde.tahsili ayni ikimizde.kpss ile girdik adaletsizligin krali var bu kurumda ve nedense.kimse.sorun çözümüne yanaşmıyor

0

0
hay...hak
Ziyaretçi
hay...hak

öncelikle ARFF personelinin sıkıntılarını dile getirdiginiz için size ve haber camianıza teşekürü bir borç biliriz.bende soruna CENGİZ HANIN:Bir çivi bir nalı,Bir nal bir atı,Bir at bir komutanı,Bir komutan bir orduyu,Bir ordu bir ÜLKEYİ kurtarır.Sözüyle katkı saylamak istedim.Yani çiviye sahip olursan neleri başara bilecegini anlatmak istemiş cengiz han.Artık DHMİ GENEL MÜDÜRLÜGÜNÜNDE çivisine(ARFF’ye) sahip çıkma vakti geldi de geçiyor bile…Uçak kaza kırımlarında gözünü budaktan sakınmadan yangına koşan HZ.ibrahime yakılan ateşi söndürmek isteyen karınca misali DHMİ’YE ALLAHIN ve DEVLETİN emaneti olan yolcuları Kurtarmak için çırpınan ARFF personelinin hakları iade edilerek gönülleri kazanılmalı ve iş şevkleri kırılmamalıdır

1

0
ateşin gözyaşı
Ziyaretçi
ateşin gözyaşı

yüreğine sağlık kardeş..güzel bir örnek vermişsin..!

0

0
Dhmi-Arff
Ziyaretçi
Dhmi-Arff

Sefa bey bu çarpık düzene çomak soktuğunuz için Allah razı olsun. Bazı yetkililer bu haktan adaletten vicdandan yoksun sisteme kendilerine göre bahane buluyorlar ama biz biliyor ve inanıyoruz ki arff havacılığın asli unsurlarındandır. Her şeyi söyleyebilirsiniz ama arff memurlarının kurumdaki aşçı kadar santral memuru kadar havacılığa hizmet etmediģini söylerseniz bunun adı haksızlıktan daha öte vicdansızlıktır. Bizler de sizin gibi, genel müdürümüzün bu tabloyu bir nebzede olsa düzelteceği kanaatini taşıyoruz. Çalışanların sorunlarını dile getirdiğiniz için elinize, emeģinize, yüreğinize sağlık.

0

0
Haksizlik
Ziyaretçi
Haksizlik

Umarim en kisa zamanda bu soruna bir çözüm bulunur adaletsizlik diz boyu

0

0
arffizmir
Ziyaretçi
arffizmir

Tteşekkürler sefa bey kurum içerisinde huzur bbozan arff teşkilatını yoksayan gormeyen adaletsiz tazminat dağılımını dile getiriniz sessiz kitlenin sesi oldunuz çok saolun

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Teşekkür ederiz bu yaklaşımınız için. Umuyoruz kurumumuz bu mağduriyeti giderecektir.

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

sefa İNAN beye çok teşekkür ediyoruz ARFF camiası adına konuyu çok güzel özetlemiş Bu keyfi uygulamanın bir an önce son bulması gerekmektedir.

0

0
Gaziantep ARFF
Ziyaretçi
Gaziantep ARFF

Sefa İNAN beye ARFF camiası adına çok teşekkür ederiz. Bu keyfi uygulamanın bir an önce son bulması gerekmektedir. Adete siz Havacılığa hizmet etmiyorsunuz diyecekler. inanın anlamakta sıkıntı çekiyorum.

0

0
İLK ÖNCELİK
Ziyaretçi
İLK ÖNCELİK

(Yardımcı hizmetlerin tanımı: kurumlarda her türlü yazı ve dosya dağıtmak ve toplamak, müracaat sahiplerini karşılamak ve yol göstermek; hizmet yerlerini temizleme, aydınlatma ve ısıtma işlerinde çalışmak veya basit iklim rasatlarını yapmak; ilaçlama yapmak veya yaptırmak veya tedavi kurumlarında hastaların ve hastanelerin temizliği ve basit bakımı ile ilgili hizmetleri yapmak veya kurumlarda koruma ve muhafaza hizmetleri gibi ana hizmetlere yardımcı mahiyetteki görevlerde her kurumun özel bünyesine göre ve yine bu mahiyette olmak üzere ihdasına lüzum gördüğü yardımcı hizmetleri ifa ile görevli bulunanlardan 4 üncü maddenin (D) bendinde tanımlananların dışında kalanları kapsar.) Biz bu işleri yapıyor muyuz veya yapmakla mükellef miyiz ?… Devamını oku »

Dhmi-Arff
Ziyaretçi
Dhmi-Arff

Hocam, arff GİH sınıfındadır teknik için uğraşılmaktadır.

0

0
isparta arff
Ziyaretçi
isparta arff

Sesimizi duyup dile getirdiğiniz 20 kişilik ısparta ARFF birimi olarak size gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

0

0
Dhmi
Ziyaretçi
Dhmi

Slm kurum tesbih tanesi gibi bağlı biri incelip koparsa tesbih dahildir. Yıllar önce beraberlik dostluk vardı. Nerede o eski yıllar. Bu kurum da apron elektrik terminal elektronik Arff memuru arff şefleri hepsi magdur…. DHMİ personellerimden hicbiri arff apron memurlarını n 3. Grupta yer almasını gerektiğini iddaa edemez. Kurumda 2. Ve 3. Grupta kileri sorunları giderilmeli tek care yeni bir HAVACILIK tazminatı oranlarının belirlenmesi… İyi gunler

0

0
Balikesir Kocaseyit ARFF
Ziyaretçi
Balikesir Kocaseyit ARFF

Eline koluna yüreğine sağlık.. Gece gündüz hazır ve nazır nöbet tutuyoruz. Kimsenin hakkını değil kendi hakkımızı adaletli bir şekilde istiyoruz. En kısa zamanda umarım hakkımızı verirler. Teşekkürler ilginiz için …

0

0
birdal
Ziyaretçi
birdal

hep bunlar birdalın eseri. kendi adamlarına çuvalla para verdi. öbürlerine üvey evlat muamelesi yaptı.

0

0
Elektronik
Ziyaretçi
Elektronik

Siz bir birimin sıkıntısından bahsetmissiniz güzel ama dhmi maaş konusu büyük bir sıkıntı ve %80i bu konudan muzdarip. Mesela ben bir elektronikçi olarak 2. Gruptan maaş alıyorum neden kagit üzerinde uydurulan ortak grup söyleminden. Koskoca dhmide mağdur 25 personeliz ve bu durumu düzeltmek o kadar kolayken ve G.Müdürümüz de olumlu bakarken bu is hallolmuyor yazık. Ben diğer elektronikçi arkadaşlarımla birebir aynı işi yapıyorken ayni nobete giriyorken ayni cihaza bakiyorken ayni odayi paylasiyorken maalesef 2000 liraya yakın bir mağdûriyet im oluyor bu durum da maalesef işyerinde bizlere uygulanan bir mobing. Bu konuyu da burada dile getirmek istedim inşallah kısa zamanda bu… Devamını oku »

Helal
Ziyaretçi
Helal

Allah razı olsun hocam. Güzel bir yazı. Arff olmadığım halde 3. Grupdaki arkadaşlarıma üzülüyorum. İnşallah denge saglanır

0

0
ArFf
Ziyaretçi
ArFf

…..

0

0
ArFf
Ziyaretçi
ArFf

Güzel bi gelişme

0

0
ateşin gözyaşı
Ziyaretçi
ateşin gözyaşı

öncelikle bu mühim konuyu buraya taşıyan kişi ve kişilere sonsuz teşekkür ediyorum..ben 1998 girişli arff memuruyum..biz işe başladığımızda birimler arasında ücret açısından fazla bir uçurum yoktu..kurumumuzda bir dayanışma ve işbirliği vardı.gel görelim ki şimdi bu ücret dengesini bozanlar bu ilişkileri de öyle etkiledi ki birimler arasına nifak soktular..herkes birbirine farklıbir yaklaşımda bulunmaya başladılar..oysa bu kurum sanki bir aile gibiydi..araya nifak sokanlar şimdi elini eteğini çektiler uzaktan seyrediyorlar.. (malum kişi belli zaten)..kimse unutmasın ki mazlumun ahı yerde kalmaz..çünkü arff memurlarının bulunduğu konum böyle olmamalı..herkes elini vicdanına koysun arkadaş..!

0

0
bamsı beyrek
Ziyaretçi
bamsı beyrek

Buraya yazılan sıkıntıların kurumumuz tarafından takip edildigini umuyorum.ARFF’nin kurum içerisindeki sorunlarının her agızdan bir yorum degilde tek bir çatı altında fikir birligine varılarak tek vucut , tek ses olarak halledileceğini düşünüyor ve umuyorum.ARFF gereken noktaya gelene kadar arkadaşlarımı mücadeleye davet ediyorum. Bamsı Beyrek

0

0
sinop ARFF
Ziyaretçi
sinop ARFF

sefa bey öncelikle ilginize çok teşekkür ederiz. yazınizda belirtilen büyük haksızlık içeren hususların DHMI yonetimine duyurulabilmesi için büyük bir fırsat yarattıniz.inşallah iş barışı için bir girişimde bulunurlar çünkü ARFF çok mutsuzzz.

0

0
ARFF
Ziyaretçi
ARFF

Sefa bey elinize sağlık önemli bir konuyu kaleme almışşınız umarım Genel Müdür bu konuyu hassasiyetle inceleyip çözecektir. Beklentilerde bu yöndedir.

0

0
Teşekkürler airlinehaber
Ziyaretçi
Teşekkürler airlinehaber

Hakli mucadelemizin desteklenmesi adına kaleme aldığınız bu güzel düşünceleriniz çok teşekkürler. Hakettigimiz maddi ve manevi kazanimlarimizin en kısa bizlere verilmesi noktasında sayın genel mudurumuzden ümit varız. Umuyoruzki bu haksızlığa en kısa dur diyeceklerdir.
Osman Ataş
Elazığ Havalimani ARFF personeli

0

0
sefa bey
Ziyaretçi
sefa bey

kanuna bir baksaydınız daha iyi ederdiniz. gruplar arasındaki adaletsizlik kanunla değil ypk nın (kurum yöneticilerine yaptırdığı) düzenleme ile ilgili olduğunu görürdünüz. Ayrıca eurocontrol teşkilatından gelen para sadece yol kontrol ve CNS grubu için geliyor. DHMİ herkeze biraz vereyim derken ypk kararı çıkarken adil bir şekilde çıkartırsa sorun bir ölçüde düzelir. Fakat zaten olay ARFF hizmetinin terminal mi, overflight hizmeti mi diye belirlenmemesinden kaynaklanıyor. Bu tazminatta kanunda da belirtildiği gibi inen değil havadan geçen uçakların parasıdır.

0

0
ARFF üveymi
Ziyaretçi
ARFF üveymi

sayin kardeşim kara tarafında çalışanlar hizmet ediyorda hava tarafindaki ARFF mi hizmet etmiyor sen kendindemisin…

0

0
dhmi
Ziyaretçi
dhmi

Arff umarım en azından dediginiz gibi 2. Gurupta yer alir.ancak lavabo temizlemekle idari hizmetin bi bağlantısı yok onu yardimci hizmetler yani hizmetliler yapar.

0

0
GÜVENLİK
Ziyaretçi
GÜVENLİK

Koruma ve Güvenlik Görevlileride lavabo temizlemiyor,Sabahtan akşama akşam dan sabaha kadar cihaz başında yolcular ile cebelleşiyor.Havalimanı güvenliğinin ne derece önem arz ettiğini Şanlıurfadan SAW a giden uçağa yüklenen 23 kilo esrar olayı dahada mühim hale getirmiştir.Bizlerde 2.gruptayız ancak en altta adı 2.grup tazminatı 3 grup. bizim de derdimizi dile getirin lütfen.

0

0
Vay halimize
Ziyaretçi
Vay halimize

Arff şefleri personelinin ihtiyaclarını karşılayamazken genel müdürlük bin küsür kkişinin tazminatını nasıl düzenlesin

0

0
Dhmi-Arff
Ziyaretçi
Dhmi-Arff

Arkadaşlar şeflerke ilgili problemlerinizi kendi aranızda halledebilirsiniz. Şeflik ihtiyaç giderme makamı değildir. Kişisel sorunlarınızı bu tür platformlarda paylaşmassanız seviniriz.

0

0
ARFF
Ziyaretçi
ARFF

Öncelikle duyarlılığınız için çok teşekkürler. ARFF Memurları ve ARFF Birimlerinde görevli Şefler yıllardır maddi ve manevi olarak çeşitli adaletsizliklerle karşı karşıya kalmaktadır. Ne yazık ki her zamanda yöneticiler tarafından hep bu adaletsizlikler görmezden gelindi. Ama artık yeter bıçak kemiğe dayandı hakkımızı istiyoruz…

0

0
Sayın İnan
Ziyaretçi
Sayın İnan
Müthiş bir yazı
Ziyaretçi
Müthiş bir yazı

Bu yazı çok güzel bir yazı elinize sağlık bu yazıya diyecek bir söz yok yazı tam ve eksiksiz

0

0
arff 02
Ziyaretçi
arff 02

Tesekkier desteginiz icin

0

0
arff
Ziyaretçi
arff

bu haksızlık en kısa zamanda düzelir inşallah

0

0
arff..
Ziyaretçi
arff..

bu haksızlık en kısa zamanda düzelir inşallah

0

0
Çuvaldız
Ziyaretçi
Çuvaldız

Arff personeline en az maaşı vererek havacılığa hizmet ettimediğini düşünen insanda art niyet ararım

0

0
Elazığ ARFF
Ziyaretçi
Elazığ ARFF

ARFF ADINA YAZILAN BU YAZI İÇİN TEŞEKKÜRLER. HAK BİRGÜN YERİNİ BULUR İNŞALLAH.

0

0
muş ARFF
Ziyaretçi
muş ARFF

DHMİ deki bu adaletsizliğin son bulması kurum içerisindeki iş barışı açısından son derece önemlidir

0

0
KOCA SEYİT ARFF
Ziyaretçi
KOCA SEYİT ARFF

Yaptığınız tespitler güzel ve yerinde kurumumuz daki haksızlığın giderilmesi için emek sarfeden herkeze çok teşekkürler inşAllah teşkilatımız gereken değeri görecektir.

0

0
zihniyet kötü
Ziyaretçi
zihniyet kötü

Dhmide ve limanlarda Arff memuru canını disine takarak çalışır.gecesi gündüzü belli değildir bu meslek mensuplarının fazla mesai deseniz zaten küfür eder dalga geçer gibidir .personel yıpranir yıpranma payı verilmez tayin istenir verilmez biz Arff memuru oldu isek bu üvey evlat muamelesi neden efendiler bu ne zamana kadar böyle devam edecek

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Hakkaniyet ölçüsünde paylaşım olmasını istiyoruz. A.Menderes Ateş Savaşçıları.

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Adelet yok bizim kurumumuzda .

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Orhan Birdal DHMİ genel Müdürlüğnü bitiren ve bu ortamı sağlayan tek suçlu kişidir

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

orhan Birdal dediğiniz insan bir müsteşardır bakanlıkta saygılı olunuz lütfen.

2

1
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Sesimizi duyurmamıza yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederiz inşallah hakkımız olanı alırız ve emekler boşa gitmez biz havalimanlarında hava sahasına hizmet ediyoruz fakat bunu yanlış lanse ediyorlar uçak teker kesse bile 8 km yarı çaplı alanda hala hizmet vermekteyizki bu sadece kitapta olan biz bir can için gerekirse 8 değil 800000 km yol gideriz ve bu yolda çektiğimiz sıkıntılar bizim için sorun olmaz ve emin olunki bir canı kurtarmanın verdiği gururu yaşamadan bilemez kimse biz çalışırken saniyeler hatta saliselerle yarışıyoruz inşallah işimizin önemi anlaşılır ve hakettiğimiz yere geliriz

0

0
arff07antalya
Ziyaretçi
arff07antalya

Sürekli hayal kırıklığı yaşayan ARFF personelinin yeni genel müdürümüzün göreve başlamasıyla umutları artmıştır haksızlığın giderilmesi konusunda Genel müdürümüze güveniyoruz

0

0
ARFF Hakkını Arıyor
Ziyaretçi
ARFF Hakkını Arıyor

agziniza yureginize kaleminize saglik biz ARFF Memurlarinin sesi olmaniz cok memnun etti, umarim bu adaletsizlik biran once ortadan kalkar ve ARFF mesleki anlamda hakettigi yere ulasir. yapmis oldugumuz is masa basi evrak isi degildir sahada apronda ve pistte kaza-kirim aninda olaylara en kisa surede kule ile irtibat halinde olaylara mudahale etmekle gorevliyiz ama genel idari hizmet ve ucakla ilgimiz olmadigindan tazminatta hakettigimiz miktari alamiyoruz. hakkeniyetli ve vicdanli yaklasiminizdan dolayi tesekkur ediyor saygilar sunuyorum.

0

0
Adalet
Ziyaretçi
Adalet

İnşallah adalet sağlanır…

0

0