Delta Havayolları Yeni Prensiplerini Açıkladı! Teklif 2 Bin Dolara Çıktı

Delta Havayolları Yeni Prensiplerini Açıkladı! Teklif 2 Bin Dolara Çıktı

Delta Havayolları, müşteri hizmetleri ve tazminat konularında bazı değişikliler yaptığını duyurdu.

Delta Havayolları, müşteri memnuniyetini yükseltmek için yolcuların uçaktan indirilmesi durumunda yolcuya ödediği tazminat miktarında artırıma gitti. Daha öncesinde gönüllü olarak uçaktan inilmesi halinde 800 dolar seviyesinde olan limit, 1,200 dolar kadar yükseltildi. Buna göre son alınan kararla teklif edilecek rakam 2,000 dolara yükselmiş oldu.

Delta Havayolları Cuma gününde yeni uygulamalara başlayacağını açıklarken, bazı durumlarda şirketin ödediği tazminat tutarının da artırıldığı kaydedildi. Söz konusu halleri kapsayan durumlarda ödenen en yüksek ödeme tutarı 1,350 dolardan, 9,950 dolar seviyesine çıkarıldı.

Şirketin çalışanlarına ilettiği bültende yer alan ifadelere göre, acente bünyesindeki yükümlülüklere işaret edilerek, yolcuların daha iyi hizmet alabilmesi için, istekli olarak biniş hakkından vazgeçenlere verilmekte olan tazminat limitinin artırıldığı kaydedildi.

United Havayolları geçtiğimiz hafta bir koltuğu iki yolcuya satmış ve ardından bazı olumsuz durumlar meydana gelmişti. David Doa isimli yolcu, uçaktan gönüllü olarak inmek istememiş ve şirket personeli tarafından uçak koridorunda sürüklenerek dışarıya atılmıştı. Bu durum yolcular tarafından kayda alınmış ve sosyal medya aracılığı ile paylaşılmıştı. Görüntüleri izleyen milyonlarca kişi United Havayolları’na tepki vermişti.

İşte tüm bu gelişmeler ardından Delta Havayollarının aldığı bu karar dikkat çekti. Şirket personeline ön düşük tazminat teklifi ile pazarlığa başlamasını, yolcunun ikna olmaması durumunda ise en yüksek fiyata kadar çıkabileceklerini bildirdi. Alınan bilgilere göre şirket geçtiğimiz yıl toplam 130 milyon kişiye hizmet verdi. Bu yolculardan 1,200 kadar yolcu gönüllü olarak uçuştan vazgeçti.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.