featured

THY’nin yolcu sayısı düştü

THY’nin Ocak-Mart yolcu sayısı yüzde 8 düşüşle 13 milyon oldu.

Şirketin KAP’a bildirdiği ilk çeyrek trafik sonuçlarına göre, yolcu doluluk oranı ise 0.4 puan artışla yüzde 74.2 olarak gerçekleşti.
Söz konusu dönemde yolcu sayısındaki düşüş iç hatlarda yüzde 2.9, dış hatlarda yüzde 11.8 oranında gerçekleşti. Dıştan dışa transfer yolcu sayısı ise yüzde 11.6 geriledi.
Toplam arz edilen koltuk Km (AKK) yüzde 7.8 azalarak 36.3 milyar olarak gerçekleşti. AKK iç hat uçuşlarda yüzde 1 artarken, dış hat uçuşlarda yüzde 9 azaldı.
Ücretli yolcu Km (ÜYK), yüzde 7.3 azalarak 26.9 milyar olarak gerçekleşirken; ÜYK düşüşü iç hat uçuşlarda yüzde 2.1, dış hat uçuşlarda ise yüzde 8.1 oranında oldu.
Yolcu uçakları konma sayısı yüzde 9.6 azalışla 97,506 olarak gerçekleşti.
Airline Haber TÜRK HAVA YOLLARI, PEGASUS,HAVACILIK,HAVACILIK HABERLERİ,SON DAKİKA unnamedAirline Haber TÜRK HAVA YOLLARI, PEGASUS,HAVACILIK,HAVACILIK HABERLERİ,SON DAKİKA unnamed 1
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

  1. 6 sene önce

    Bu saatten sonra dönse kaç yazar, milletin (yanancılardan bahsediyorum) aklında tost veren havayolu olarak iz kaldı bile. Bunu eski en iyi ikram veren Havayolu düşüncesine döndürmek zaman alır.tabiki hatanın neresinden dönülse kardır. Benim asıl anlmak istediğim ikramı bu derece kısmak sadece bir liderin aklından çıktı da diğerleri birşey diyemedi mi? Yoksa böylesine saçma sapan bir kararı koskoca bir Yönetim Kurulu mu aldı onu merak ediyorum

    Cevapla
  2. 6 sene önce

    Tek fark ikramdı o da 3 saat altı uçuşlarda kaldırıldı. En büyük stratejik hata buydu. İkramdan krakeri çıkar yine tasarruf edersin 1 yılda. Ama sen komple y cl ikramı Atlasglobalin ikrmaındna daha düşük seviyeye indirirsen böyle cezalandırılırsın. Yolcuya verilen hizmetten değil kurum içi maliyetlerden tasarruf edecektin. Yurtdışı Yolcu sayısının düşmesinin tek nedeni budur. Bu hatadan bir an önce dönülmesi gerekmektedir. Bakın yaz sezonu başlıyor. İkramı eski haline döndürün. Yolcu sayısı yükselecektir.

    Cevapla