Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde nefes kesen gösteri

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde nefes kesen gösteri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve emniyet mensuplarını kabul etti. Kabulde Türk bayrağı taşıyan özel harekat polisleri, akrobatik hareketlerle helikopterden halatla 15 Temmuz Şehitler Anıtı önüne indi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin bahçesinde polisler tarafından yıldız, polis araçlarıyla ise hilal oluşturuldu. Erdoğan da, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan da emniyet teşkilatının kuruluş yıl dönümüne ilişkin paylaşımda bulundu.
 Daha sonra polis ekiplerince gösteri gerçekleştirildi. Külliye’nin ana giriş kapısı önündeki gösteride özel harekat polisleri ile yıldız, araçlar ile hilal oluşturuldu. Bir grup özel harekatçı ise 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nın önüne Türk bayraklarıyla helikopterden halatla iniş gerçekleştirdi.
Özel harekat polislerinin akrobatik hareketlerle inişi, gösteriyi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin merdivenlerinden izleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler tarafından alkışlandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, emniyet personeliyle bir süre sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Erdoğan, kabule katılan polislerin kullandığı milli piyade tüfeği ile ilgili bilgi aldı. 
 Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içerisinde devam eden kabulde, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce ile Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok da yer aldı. Genç polisler, Erdoğan’a çiçek ve üzerinde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün arması bulunan tablo takdim etti.
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan da emniyet teşkilatının kuruluş yıl dönümüne ilişkin paylaşımda bulundu. “Milletimizin emniyetinin ve huzurunun güvencesi” diye nitelendirdiği Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Erdoğan, paylaşımında “Görevleri başında şehit düşmüş olan kahraman polislerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Tüm emniyet mensuplarımıza görevlerinde başarılar diliyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments