Cezayir, Gazze'ye 168 Tonluk İnsani Yardım Malzemesi Gönderiyor

Cezayir, Gazze’ye 168 Tonluk İnsani Yardım Malzemesi Gönderiyor

Cezayir Millî Savunma Bakanlığı, Filistin’e kardeşlik ve dayanışma gösterisinde bulunarak, Cezayir Hava Kuvvetleri’ne ait iki uçağın Mısır’daki El-Ariş Havaalanı’na indiğini duyurdu. Bu uçaklar, içlerinde gıda maddeleri, ilaçlar, tıbbi malzemeler ve çadırların bulunduğu toplam 168 tonluk insani yardım malzemesini taşıyordu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı, Silahlı Kuvvetler Başkomutanı ve Milli Savunma Bakanı’nın emriyle gerçekleştirilen operasyonun, Cezayir’in Filistin halkına karşı koşulsuz ve sınırsız dayanışmasının bir ifadesi olduğu belirtildi. Bu insani yardım malzemeleri, Cezayir Kızılayı tarafından bağışlanmıştı ve daha sonra Gazze Şeridi’ne ulaştırılmak üzere Refah Sınır Kapısı’ndan geçecekti.

Ayrıca, Dışişleri Bakanlığı ve Yurtdışı Ulusal Topluluklar tarafından yapılan açıklamada, Cezayir’in her yıl 30 Mart’ta kutlanan Filistin Toprak Günü’nde, Filistin halkının topraklarına bağlılığını ve dayanışmasını simgelediği vurgulandı. Cezayir halkının bu günde Filistin halkının yanında olduğu ve onların haklarını savunduğu ifade edildi.

Bu operasyon, Cezayir’in Filistin’e olan destek ve dayanışmasını bir kez daha gösterirken, Cezayir’in bölgedeki barış ve istikrarın sağlanması için kararlı bir şekilde çalıştığını da yansıttı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir