Dubai Uluslararası Havalimanı, Ramazan Bayramı Tatiline Hazırlanıyor

Dubai Uluslararası Havalimanı, Ramazan Bayramı Tatiline Hazırlanıyor

Dubai Uluslararası Havalimanı, tahmini 3,6 milyon yolcu ağırlamaya hazırlanarak, Ramazan Bayramı tatili ile çakışacak yoğun seyahat dönemine hazırlanıyor.

Dünya genelinde uluslararası yolcu trafiği bakımından önde gelen Dubai Uluslararası Havalimanı, önümüzdeki günlerde tahmini 3,6 milyon yolcuyu ağırlamaya hazırlanıyor. Bu yoğun seyahat dönemi, Ramazan Bayramı tatili ile çakışacak ve havalimanında beklenen günlük ortalama trafik 258 bin yolcuya ulaşacak.

Dubai Havalimanlarından bugün yapılan açıklamaya göre, 13 Nisan Cumartesi günü en yoğun gün olacak ve bu gün seyahat eden toplam misafir sayısının 292.000’e çıkması bekleniyor. Havalimanı yetkilileri, bu yoğun sezona hazırlık olarak Dubai Uluslararası Havalimanı’nın tatil döneminde beklenen artışla başa çıkmaya hazır olduğunu açıkladılar.

Seyahat edecek olan yolcular için Dubai Uluslararası Havaalanı, sorunsuz ve konforlu bir seyahat deneyimi sağlamak amacıyla bazı ipuçları paylaştı. Bu ipuçları arasında, Emirates Havayolları ile seyahat eden yolcuların evden check-in hizmetinden, self servis seçeneğinden veya çevrimiçi hizmetlerden yararlanabilecekleri belirtiliyor. Diğer havayollarıyla seyahat edecek yolcuların ise planlanan uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanına gelmeleri tavsiye ediliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir