ÇELİK İŞ’İN ELİNİ KOLUNU BAĞLAYAN MI VAR?

ÇELİK İŞ’İN ELİNİ KOLUNU BAĞLAYAN MI VAR?

THY/Teknik A.Ş toplu iş sözleşmesinde neredeyse grev kararı alınacak bir pozisyonda Çelik İş’in suskun kalması manidar.  Aşağıda görüleceği gibi MESS grup sözleşmesinde işverene sert çıkan Değirmenci’nin Teknik A.Ş ye ile ilgili ne kendisinden ne de Şube başkanından her hangi bir bilgi gelmemesini anlamak mümkün değil.

Sayın Değirmenci’ye buradan sesleniyorum. Sayın Değirmenci,  Teknik A.Ş nin Toplu iş sözleşmesi sürecinde sizin elinizi kolunuzu bağlayan mı oldu ki, konuşamamanızın yanı sıra ne şube başkanınızdan nede temsilcilerden ses seda çıkmıyor.  Teknik A.Ş işvereni de MESS gibi rekor büyümelerden ve devasa karlardan bahsediyor. Bu sessizliğinizi, Teknik A.Ş de verilmesi planlanan ücrete boyun eğdiğiniz şeklinde mi yorumlayalım. 

Aşağıda MESS ile ilgi yaptığınız açıklamanın aynısını bu sefer Teknik AŞ için bekliyoruz. 

******************

“Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, MESS grup sözleşmelerinde geri adım atmayacaklarını söyledi.

Sözleşme sürecine ilişkin açıklama yapan Değirmenci, “Her gün bir işverenimiz çıkıp, rekor büyümelerden, devasa kârlardan bahsediyor. Demek ki metal işçisi, işverenine kazandırıyor. Buna rağmen, işveren işçinin alacağı ücrete göz dikiyor. Hal böyle iken, kimse bizden, elimiz kolumuz bağlı, ses çıkarmadan, bizlere sunulan zamları kabul edip, bu ücretlere boyun eğmemizi beklemesin” dedi.”

 

 

Geri

121
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Burak

İş kolunun değişmesi beraberinde pek çok şeyi elimizden alacak gibi görünüyor. Teknisyenler, iş kolu değişikliğinde seslerini çıkartamadı. Şimdi kim ne derse ona razı olacağız. %14 + 500TL zam için grev kararı almak çok komik olacak. Gerçi alamazlar da… Şirkette zamanında Can Şaşmaz gibi isimlerin ucuz iş gücü nedeniyle bizleri ne denli zor durumda bıraktığını, bizleri ne kadar küçük düşürdüğünü, şirkete gruplaşmayı soktuğunu biliyoruz. Aynı yoldan yürüyen bir yönetimimiz var. Teknisyene değer vermek neden zorlarına gidiyor? Ne iş yaptığımızdan haberleri var mı onu bile sorgular durumdayız. Thy büyüyor, Teknik A.Ş büyüyor ama iş teknisyene gelince hep görmezden geliniyor. Yazık

Mühendis

Merhaba,
1. Sendika susmaya devam ediyor. Muhtemelen şirketle anlaştılar, bizi oyalıyorlar. Başrolleri almışkar, tiyatro oynuyorlar.

2. Teknik A.Ş. personeli; cs, ss, tdp, memur, işçi, uzman, mühendis farketmez, hepimiz aynı gemideyiz. Lütfen birbirimizi satmayalım, eleştirmeyelim. Eleştireceğimiz yerler belli.

3. Uzun süredir Teknik’teyim, Sefa Bey’i en başından beri takdirle izliyorum. Kendisi sayesinde çok şey elde ettik. En basit örnek 2015’te aldığımız imza parasıdır. Kimse sahiplenmesin, o parayı Sefa Bey sayesinde aldık. Bu açıdan, lütfen Sefa Bey’i eleştirmeyin. Dediğim gibi, eleştireceğimiz odaklar belli.

Birlik olursak güçlü oluruz, olmazsak bizi küçük parçalar halinde ezerler.

İdari

Aynen katılıyorum. Kesinlikle sahip çıkmamız lazım. Biirlikten kuvvet doğar ama o havayı yönetim binasında mühendisler uzmanlar memurlar hallerinden memnun gibi. Grev yapmazlar onlar. Daha bir kaç kişi greve gitmem dedi geçenlerde. Nasıl korku varsa artik

teknik

teknik kitapta yazanı harfiyen uygulasın yeter! bir seneye ne müdür kalır ne yönetim. herkes zamını alır

Çelik iş’e

Ey çelik iş yöneticileri. Kaç gündür tek bir kelam ettiğiniz yok. Ayıptır ayıp. Hiç bir açıklama vs bişey yok. Eğer haberimiz olmadan bir şey imzalarsanız herkes sendikadan çıkarak bunun bedelini çok ağır ödersiniz. Başka iş yetlerinde asıp kesiyorsunuz da Tekniğe gelince herşey sus-pus. Ne de olsa iş akitleri fes edilmekle Teknik yönetimi tarafından tehdit edilmek suretiyle çoğunluğu sağlamış sendikasınız. Yani gayri meşrusunuz.

Teknisyen

Buradaki yorumları okuyan Sendika ve THY Teknik Yetkilileri! Eve gidince çocuklarınızın gözlerinin içine iyice bakın… Başka bişey demeye gerek yok…

Domati Fazil

Domat gac gayme biliyonnuz mu siz ? Aha bu TGSden aamet, kargoya bagaj atiyeah o o kadar para istiyeah mi istemiyeah. Haddinizi bilin lüküs hayat sizin neyinize la? Yerdeeem bey surdaki soru soran arkadasi profilden de cek. Erdeeem beni guzel cekiyon de mi yokaridakilere rezil olmayak

Asıl emekçiler

” ÖLÜM VAR ” ” HESAP GÜNÜ VAR ” Thy yöneticileri ve çelik iş yöneticilerİ. Hakkımız haram olsun sizlere.

Sadık

Sefa abi airzorthaber günde 2 haber sizin site günde 2 haberle Teknik A.Ş deki tis haberlerini fazlasıyla yapıyorsunuz . Amaç ne acaba gergin gündemde tutarak çalışanları germekmi?

teknik

sen ya sendikacısın ya da yönetim kanadı. Senin teknik çalısanın yanında olmadıgın anlasıldı. ne yapacaktı pardon. Havacılık haberleri paylaşılıyor. Koskoca devletin kurumu THY söz konusu olunca tabi haber olacak. komedi sadık

Sadık arkadaşa

Sadık sen hayirdir birader. Bu sorun hepimizin, insanlar teknisyenlerin sesini duyuracak bir mecra ararken, bir abimiz çıksın da iki kalem de bizim için yazsin isterken, bu rahatsızlık niye? Önce sen hangi amaca hizmet ettiğini söyleyebilirmisin. çünkü sefa abi gibi bizi iyi tanıyan, gerek yazıları olsun gerekse ilk ağızdan müdahil olarak desteklerini esirgemeyen güzel insanları pek fazla göremiyoruz. Destek olmuyorsun bari köstek olma.

teknik

Sadık denen şahıs Fazıl çiftçi olmasın 🙂

Sadık

Sen Fazıl’ı karşında görsen içine doğru sı….sın

Rahat ol dostum

Sen de teknisyenleri grevde görünce ne yapacaksın bakalım. Yönetim yalakası seni

teknik

Seviyesiz adam. Fazıl kim len. Sen kölesiysen bilemem. Fazıl işime son verse ne olur dünyanın sonu mu geliyor. boş boş konusup canımı sıkma benım. mal

Sadık

Burada yazdıklarının %1 ini Fazıl beye söylesene .Eğer söylersen sana adam diyeceğim.

teknik

ulen gerizekalı benım fazılla ne işim olur. fazılın sadece araba ve domates meselesini konusmalarını eleştiriyorum. Yoksa o da emir kulu. o da keyfinden yapmıyor. benim bir iddiam yokki fazıl şöyle böyle. Fazılı çok gözünüzde büyütmüşsünüz. Sorunları yüzüne söyleybilrim. söyleyememe durumum mu var. korkum yok ki. Senin gibi mallar korkaksa ben napayım. Fazılla konusmak cesaret ister gibi söylemler çok komik oluyor. Öyle bişey diyorsun ki bu adam canavar yicek. bende diyorum ki umrumda değil. kararı verecek o değil kki.. o sadece vekalet yürüten bir eleman benim gözümde. Cok fazla gözünüzde büyütmeyin fazılı. zaten fazla duramaz, o da zamanla gider.

Tesis bakım

Köpek Sadık bir hayvandır

Sadıka

Sen kimligini yazda adam görelim bi

sadıka

sadık malum kişiyi her gördüğünde içine doğru sı….. herkesi de öyle sanıyor : ))

Uçak Teknisyeni

Bu ne seviyesiz bu ne iğrenç bir yorum.

RTO

Herkesi kendin gibi sanma, Fazıl ve diğer başkanlara çok güzel laf koyanlar var…

Aha

Dislike atmış zaten

Hakkına ,kendine sadık ol önce

Al bi mal daha. Ulan sivrizekalı. Bu adamlar haber yapmasalar sürekli baskı kurmasalar nasıl alacaksın o primleri zamları. Daha önceki extraları kimler sayesinde aldın.

Sarı bile değil

Eli kolu varmı ki ?

Sadık

Sefa abi sen hergün yavuz güverle konuşan adamsın ne demek Bilgi alamıyorum . Acaba sizde yavuz güverle danışıklı dövüş içindemisiniz??

Sadık 'a

Sadık aman sadakatini bozma yalamaya devam et

Sadık

Siz yanlış yeri yalıyorsunuz benden demesi

sadıka

yalanacak yeri en iyi ben bilirim diyorsun yani : ))

Sadık

Sen yanlış yeri yalıyorsun anlaşılan