BU UÇAKLARIN BURADA NE İŞİ VAR…

BU UÇAKLARIN BURADA NE İŞİ VAR…
Dün gece Airlinehaber e bir mail ile, Zürih’teki SR Technics önünde atıl duran THY’nin iki tane A330/300 unun resmini atmışlardı. Neler sorulmadı ki? Vay efendim, THY’nin borcu yüzünden bu uçaklar rehin tutulmuş. Uçaklarımızın bakımını neden SR teknik yapıyor?
Tabii ki bizde bu iki uçağın neden Zürihte SR Technic’in önünde yattıklarını araştırdık.
Bu iki uçak,  Intrepid firmasından geçen yıl kiralanan ve bakımları tamamlanmak üzere olan 3 uçaktan 2 si. Hatırlarsanız biri geçen ay gelmişti. Bu iki uçakta bakımları bittikten sonra gelecekler.
Tabii ki bu bir C bakım. Boyaları da orada yapıldı.
Kısaca bu uçaklar, Leasing anlaşma gereği gelecekler. Zamanında yapılan anlaşmayı iptal etsen astarı yüzünden pahalıya gelecek diye mecburen Filoya dahil olacaklar.
Aynı zamanda THY hangarlarında iki adet A330 un teslim bakımları yapılıyor. Bir nevi bizimkiler gidecek bunlar gelecek.
İşin aslı buymuş. Bilginize…
Geri
Etiketler:

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
500

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bluetomcat~ 1 year ago

Gidecek dediğiniz bizimkiler PIA’ya kiralananlar mı?

0

0
mafaky~ 1 year ago

1) Hayır, “gidecek olanların” bir tanesi Jet AW’den kiralanmış, ancak kiralama süresi bitmeden iadesi konusunda anlaşılmış bir 332 (TC-JIL). Bu uçak 1 Şubat’ta AYT’dan IST’a geldi. AYT’da yatan 2 kardeşi daha var (TC-JIM ve JIN(; herhalde ve inşallah bunlar da yolcudur… Diğer 2. 330, TC-JNG tescili 332 olabilir (ama emin değilim…) 2) Zürih’te şu anda bakımı, boyaması ve kabin değişimi (komple değişim söz konusu) ve hepsi de Intepid’den kiralanmış 4 adet 33 bulunmakta; resimdekiler bunlardan 2 tanesi. Bunlar dışında halen Amerika’da depolandıkları havalimanından gelecek ve bakım/tadilattan geçecek 2 tane daha 333 var. Bunlar, ex-Skymark olarak bilinen 7 uçak olup ilki… Read more »

Ek olarak~ 1 year ago

+TC-JNF

0

0
mafaky~ 1 year ago

TC-JNF’nin akıbeti tam belli değil ama 2017’de TK’nın kurtulmak istediği bir uçak olduğu kesin… “İadeye hazırlanan” 2. uçak muhtemelen Eurowings’e gideceği (planespotters.net tarafından) açıklanan ancak bugüne kadar bir türlü gidemeyen TC-JNG olabilir…

0

0