featured

British Airways, siber saldırıya maruz kalan müşterileri ile anlaştı

Davanın mahkeme tarafından atanan hukuk firması PGMBM’deki avukatların 6 Temmuz’da yaptığı açıklamaya göre, British Airways (BA, Londra Heathrow ), 2018’de büyük bir veri ihlalinden etkilenen yolcular ve personel tarafından getirilen bir iddiayı çözmek için açıklanmayan bir meblağ ödedi.

IAG International Airlines Group  müşterilerinin 430.000 kişisel ve kredi kartı bilgilerini koruyamadığı için 2018 siber saldırısı, üçüncü bir tarafın havayolunu bilgilendirmeden önceki yoğun yaz tatili döneminde iki ay boyunca fark edilmeden devam etti. Pandeminin mali etkisi nedeniyle 183,4 milyon İngiliz Pound para cezası, bu tür en büyük cezasıydı.

Son anlaşmada, PGMBM yaptığı açıklamada, hukuk firması ve havayolunun arabuluculuk yoluyla bir anlaşmaya varıldığını ve iddianın geçen yıl açıldıktan sonra kamuya açık yargılamaya devam etmesine gerek kalmadığını söyledi.

PGMBM başkanı Harris Pogust, “British Airways ile bu süreci çözebildiğimiz hız özellikle cesaret verici ve hukuk sisteminin toplu veri olaylarını ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor” dedi.

British Airways açıklamasında; “Bu sorundan etkilenmiş olabilecek müşterilerden özür dileriz ve grup eylemini çözebildiğimiz için memnunuz. Sorun ortaya çıktığında, müşterilerimizi korumak ve bilgilendirmek için derhal harekete geçtik.” dendi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir