featured

Bosna Hersek ile kimlikle seyahat anlaşması imzalandı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle baş başa ve heyetler arası görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

“Kimlik kartıyla seyahat yapılabilecek”

Türkiye olarak Bosna Hersek’e yönelik kalkınma yardımlarımızı hız kesmeden sürdürürken bir yeni adımı da özellikle artık kimlik kartlarıyla özellikle Bosna Hersek-Türkiye arasındaki gidiş gelişleri yapabilme kararını da verdik. Dışişleri Bakanlarımız süratle gerekli prosedürü bitirecekler. Bundan böyle Türkiye’den Bosna Hersek’e, Bosna Hersek’ten Türkiye’ye kimlik kartıyla seyahat yapılabilecek. Yarın aynı şekilde Sırbistan ile de böyle bir anlaşmayı imzalayacağız. Daha önce Bulgaristan ile de böyle bir anlaşmayı imzalamıştık. TİKA Bosna Hersek’te 1995 yılından bu yana 1000’e yakın projeyi bu kapsamda buna benzer hayata geçirdi. Tüm kulvarlarda Bosna Hersek’in yanında olmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 9 ay önce

  Baldırı çıplakların hiçbir icadını alıp da kullanma o zaman görelim. Ayrıca namaz kılan ! suriyeli,afgan vs hallerini de yedikleri haltları da gayet güzel görüyoruz ! Namaz kılan ! suriyeliler 40 yıldır pkk’ya lojistik destek sağlıyor,ülkelerinde barındırıyor! Onları çok seviyorsan git oralara o zaman burada boşa ahkam kesip daha da komik olma !

  Cevapla
 2. 9 ay önce

  Ekonomi,güvenlik,adalet,sosyal hayat,ticaret,tarım,hayvancılık,devlete inanç bitti,ithalat,cari açık,dış borç,işsizlik rekor kırıyor,ülkenin bugünü,geleceği mahvoldu,fırsatçılıklar,sahtekarlıklar,haksızlıklar cabası,40 sene ödesek bitmez borca soktun bizi. Kimlikle seyahat işlerini açıklamayı bırak da vergileri düşürdüğünü açıkla,her şeyi etkileyen yakıtta % 80 vergi var,elektrik,doğalgaz durduk yere % 50 gibi fahiş bir oranda zamlandı,diğer şeyleri saymaya kalksak yer yetmez,gelire göre dünyada en pahalı araba,benzin,doğalgaz,elektrik,internet,pasaport,et,telefon,elektronik eşya burada, vatandaş değil müşteriyiz hamdolsun !!!

  Cevapla
 3. 9 ay önce

  Yazıklar olsun bir şeyede muhalefet olmayın sırf karşı görüş diye baldırı çıplaklar ülkeye gelse iyi sorun yok ama namaz kılan suriyeli Afgan pakistanlı geldimi zorunuza gider

  Cevapla
 4. 9 ay önce

  Işte güçlü yeni Türkiye ! Marifet gibi anca onlarla kimlikle seyahat anlaşması yapabiliyorlar. Aleyhimize ne varsa yapan ülkelerin vatandaşlarının da günü geçmiş kimlikle ülkemize girip,9 ay çıkmadan kalıp, vergisiz emlak almalarına izin veriyorlar !

  Cevapla